Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen természetes anyagokból...

Milyen természetes anyagokból készíthetnék hajpakolást száraz hajra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy tele vannak a női oldalak ilyenekkel, de nekem személyes tapasztalatok kellenének. Nagyon száraz a hajam, és a sok vegyszertől korpásodik is. Erre kellene valami hatásos pakolás.

Tudom, hogy például a tojás jó erre, de pontosan azért kellenek a személyes tapasztalatok, mert azt sehol nem írják, hogy nem lesz-e büdös tőle a hajam, esetleg nem nehezíti-e el. stb, ilyesmikre gondolom, vagy hogy milyen gyakran lehet.

Előre is köszönöm a jó tanácsokat!



2014. márc. 2. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez volt a problêmám és kutatni kezdtem! Félve,de kipróbáltam ezt a pakolást: 2kanál ricinusolaj,1tojás sárgája,2kanál étolaj vagy olivaolaj vagy avokádóolaj összekeverve! Én étolajjal csináltam. Festőecsettel kell felvinni a hajra úgy mintha hajat festenénk majd jól bemaszírozni a fejbőrbe,koncsba tenni,alufóliát rá majd sapkát és először 1.5óráig így hagyni. Majd babasamponnal 2x 3x átmosni! Én vettem hozzá Syoss szilikonmentes száraz hajra kreatinnal dúsított balzsamot és nagyon jó nem büdös a pakolástól a hajam és màr az első alkalom után látszódott a hatás! Minden balzsam és pakolás elnehezítette az amúgy is vékonyszálú hajam,de ezek mind feldobták :) 1héten 1x csinálom ezt a pakolást egyenlőre majd heti 2alkalommal fogom! Féltem tölle mert száraz korpás a hajam és hullik,de kimerem jelenteni,hogy jó hála. Nekem bevált.és sokaknak is. Az a baj a mai samponokkal,hogy tele vannak szilikonnal és ezáltal nem tud levegőzni a fejbőr=korpásodás,száraz,töredezett haj! Ha lenne még kérdésed amiben tudok szívesen segítek :)!
2014. márc. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én 3 hete használom a ricinust, nem teszek hozzá semmit, csak kicsit felmelegítem előtte. [link]

Nekem bevált úgy érzem.

2014. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindkettőtöknek.

Ricinusolajat hol keressek? Drága?

2014. márc. 3. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Szivesen! Ricinusolajat csak gyógyszertárban tudsz venni 1dl a legnagyobb kiszerelés ami 2alkalomra elég 480Ft-ba került. Ha kérdezik akkor mondd meg bátran,hogy a hajadra kell,mert ugyebár anno ezt hashajhajtóként használták :D . Korpa ellen tényleg nagyon jó bele a tojás! Sok sikert! Reméllem neked is bevállik :)
2014. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

gyógynövényboltban tudsz venni kokuszolajat abbol egy keveset beleteszel bármilyen hajpakolasba ami szaraz hajra valo. .. 20-30 percig hagyod a hajadon(torolkozobe csavarva) es ettol selymes es puha lesz a hajad :)

nekem bevált!!!

2014. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!