Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a zsíros hajamma...

Mit csináljak a zsíros hajammal? 22/L

Figyelt kérdés
Minden este mosom a hajamat, mert már délutánra mindig zsíros, másnapra meg már iszonyat zsíros, mit csináljak? van akinek hasonló gondja van? mit csináltok hogy ne kelljen naponta mosni? már próbáltam hogy ritkábban mosom, gyógynövényes (DM-es teafaolajos) samponnal is próbálkoztam már, a hintőporral is, de semmi nem használ. Már teljesen elvagyok keseredve mert semmi nem használ, segítsetek létszi..

2014. márc. 15. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem anno ugyan ez volt a problémám. 2 sampon segített nekem. Az egyik a Head&Shoulders volt, zsíros hajra. Imádtam, nagyon jó volt az illata is, és tényleg használt is, viszont borzasztóan drága!

Aztán rátaláltam erre a samponra, 2 éve használom, és imádom! Talán az egyik legolcsóbb, mégis hatásosabb mint némelyik nagy neves sampon. :)


[link]


Pár száz forint, nem veszítesz semmit, ha kipróbálod! Nekem bevált, hátha neked is. Sok sikert! :)

2014. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

22 évesen már nem foghatod a kamaszkorra, mindenképp rendellenes, ha tényleg fél nap alatt zsíros lesz. Meg kéne keresni, mi az oka, és kezelni, mert ez nem az a kategória, ami reklámozott samponokkal megoldódik. Bőrgyógyásznál kéne kezdeni, onnan továbbküldenek esetleg belgyógyászatra, vérvételre, endokrinológiára, stb. Esetleg hajgyógyász (de érdekes módon mindenkinek mindenre ugyanazt a 10ezres kencét ajánlják rögtön...).

Érdemes lenne az életmódodat, étrendedet is felülvizsgálni. Lehet, hogy hormonális az ok, nőgyógyász nem mondta, hogy PCO szindrómád van esetleg?

Ne fogdosd, fésülgesd állandóan a hajad, ne kenj rá formázó és ápolószereket és kímélő sampont használj, ne zsíros hajra valót, mert az szárít, ami miatt még jobban elkezd zsírosodni a bőr. Mosd át a fésűket, hajcsatokat is rendszeresen. De ha a bőröd máshol (főleg az arcodon) is zsíros, akkor garantált, hogy belül kell az okot keresni.

2014. márc. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, már próbáltam azt a csalán sampont is, de nem működött, és a head and shoulders-t is, de az se, sztem sem normális, mindenképpen elmegyek újra bőrgyógyászhoz, de már voltam, és mindig azzal leráztak hogy nincs semmi baj, az arcbőröm, és a hátam is akne-s, de mindig adnak egy kencét, és azzal lezárják a problémát, igaz most már fél éve nem voltam ezért elmegyek megint, de megmondom hogy küldjenek el kivizsgálásra...
2014. márc. 16. 09:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonló problémával küzdöttem évekig, naponta mosnom kellett a hajamat, mert eszméletlenül zsíros volt. Kipróbáltam mindenféle sampont, de egyik se nagyon vált be. Aztán kipróbáltam a következőt: nem mostam a hajam naponta, hanem vártam vele 3 napot. Ha nagyon vészes volt már a helyzet, akkor felkötöttem lófarokba, ugyanis hosszú hajam van és elég feltűnő, ha zsíros. Szóval...3 naponta mostam a hajam a következőképpen: megmostam csalánsamponnal, majd langyos vízzel jól kiöblítettem, aztán ismét besamponoztam, leöblítettem, majd citromleves vagy almaecetes vízzel öblítettem le. 2-3 hónap alatt sikerült eljutnom arra a szintre, hogy csak 4 naponta kell hajat mosnom, mert nem zsírosodik olyan nagyon. Amit még tudok ajánlani és nagyon jó, ha a hajvégeidet hideg vízzel öblíted le! :)


21/L

2014. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!