Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásnyomokra, felületi...

Pattanásnyomokra, felületi hegekre mit ajánlotok? (SOTRET)

Figyelt kérdés

Régen, (néhány hónappal ezelőtt) rettenetesen pattanásos voltam, bár még csak 15 leszek nem sokára, de képzeljétek, ilyen eszméletlen szinten, hatalmas göbök, zsíros bőr... Rengeteg mindent kipróbáltam, de egyszerűen éreztem, hogy ez már nem a "normális" kategóriába tartozik, a bőrgyógyásznál végül már a gyógyszerhez folyamodtunk.

Neve SOTRET, és elmondanám a kezelésem:

szeptember: reggel 10, este 20 MG

október: ugyanez

november: ugyanez

december: ugyanez

január: mivel gyakorlatilag tünetmentessé váltam, és eléggé megviselte a szervezetem, karácsony környékétél már csak 2 naponta szedtem 20 MG-ot.

február: abbahagytam a kezelés erre a hónapra

március közepe: elkezdtek visszajönnni a pattanások, így hát ahogy az orvos mondta, ha visszajönnek oflytatjuk tovább, és most napi 10 MG-t szedek, egy hónapig, aztán ha visszahúzódtak valószínűleg reménykedünk, hogy nem kell többet szednem.


Bánom, hogy SOHA nem mentem el bőrgyógyászhoz, mert csak arra emlékeztem, hogya testvérem is volt, KÉTSZER IS, és mennyire fájt neki, és hogy most megint az, ezért folyamondtam a gyógyszerhez.

A bőröm elvékonyodásán kívül nem maradt semmi más károsodásom, de jól tudom, ha még most áprilisban szedem, meg ki tudja, talán májusban is folytatom ismét a 10MG-t, akkor nem mehetek el augusztusban mélyhámlasztásra, (jön a gimi, koliba leszek utána, nem igazán lesz rá lehetőségem, meg hát 9.-re valahogy ki akarok nézni bőrügyileg) mert megint nagyon vékony lesz a bőröm, így kellene valami más megoldás, mert elég sok heg van az arcomon... Nincs erre valami krém, vagy valami?


(Az alapozót nagyon messziről kerülöm, mert ha magamra teszem, másnapra ugyanúgy tele leszek ragyákkal, éppen ezért kérdezem: BB krémről mik a tapasztalatok?)



2014. márc. 21. 16:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Persze a fedőkrémek csak átmeneti megoldások, de nincs valami, ami konkrétan eltünteti őket?
2014. márc. 21. 16:09
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem is pattanásos a bőröm bár ennyire nem súlyos az ügy. én az eveline mattító bb krémét használom és nagyon jól elfedi a pattanásaimat...de vannak benne olyan összetevők amelyek lehet hogy neked károsak lennének szóval nem tudom ://
2014. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 James Bandy válasza:

tejet, tejtermékeket , cukrot, lisztet, kenyeret, glutént kerülni. Reggelire zabpelyhes müzliket kellene enni, teát inni, semmi tej és kenyér. Tészta (makaróni, mákos tészta) helyett hús+rizst enni délben és vacsorára. Kb fél-egy év kell mire kimegy a tej és a glutén a szervezetből és jelentős lesz a javulás a bőrön gyógyszer nélkül is.


Alapozóból pedig a direkt pattis bőrre van a Dm-ban és rossmannban is.Sok jó gyógyító hatóanyag van bennük. Valamint az editt nevű is jó,mert sok cink-sztearát van benne.Párszász forint ez utóbbi, nekem elég jól nyugtatja a bőröm.

2014. márc. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a testtömeged szorozva 120 mg-mal, ennyit kell összesen beszedned hogy tünetmentessé válj. én pár hónapja 60 mg-ot szedtem naponta és ki lehet bírni.
2014. ápr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!