Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lehet ez? (többi lent)

Mitől lehet ez? (többi lent)

Figyelt kérdés
A családomba minden férfi kopasz. De én csak 15 éves vagyok. rossz géneket örököltem. Régebben kövér voltam aztán megnyúltam, szőrösödik a testem és V alakban hátra van húzódva a hajam. Na, az a baj, hogy 2 naponta muszájj vagyok hajat mosni, (néha sampon nélkül) De minden egyes hajmosásnál minimum 150 szál hajam kihullik. És nagyon viszket a fejbőröm egy ponton. (fejbúb egy részén).... 15 évesen miért van ez? (kb 2 éve tart ez és nagyon megritkult a halántékomnál hátrafelé a haj)

2014. márc. 27. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
használj szárazsampont
2014. márc. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Wu2 sampont használok zsíros hajra, de 100%-os meggyőződésem hogy az ég világon semmilyen sampon nem hat erre. Még a tojásfehérjével való mosás sem teszi fényesebbé az átlagosnál
2014. márc. 27. 20:48
 3/4 anonim ***** válasza:
menj el egy hajgyógyászhoz, az megmondja mitol van, és lehet e rajta segíteni.
2014. márc. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is azt javaslom, hogy keress fel egy bőrgyógyászt. Itt hiába kérdezed az okokat.

Nekem dús, erős hajam van, de a Mickey-egeresedés, vagy ahogy te írtad, a V-alak nálam is megjelent pár éve. És az enyém is gyorsan zsírosodik. A sampon, amit használsz, nem rossz, de szerintem se érdemes tőle csodát várni: egyre megy mind... én a Herbária Bojtorján sampont próbáltam, ami szintén zsíros hajra van. Gyógyszertárban lehet kapni, 7-800 Ft közötti áron. Szépen megtisztítja a fejbőrt és a hajat. A tojásfehérjéről nem hallottam eddig, a sárgájáról viszont annál inkább. Tudom, nem nők vagyunk, de én is szoktam pakolásokat kotyvasztani a hajamra, mert nagyon hasznos. A tojássárgája például kitűnően dúsít, nem mellesleg a zsírosodást is kordában lehet vele tartani. Elég, ha egy kis samponhoz hozzákeversz mondjuk két sárgáját, hagyod állni egy kicsit, aztán masszírozd be a hajadba, és 20-30 percig hagyd rajta. Facsarhatsz hozzá egy kis citromlevet is, az is jó zsírosodás ellen.

Nekem a másik nagy megtapasztalásom a kamilla volt. Főzöl egy nagy adag kamillateát (ne filtereset, hanem rendeset), hagyod ázni vagy 20 percig, majd megvárod, míg langyosra hűl és leöblíted vele a hajadat. Nem mondom, hogy minden este csináld, mert erősen szárít, viszont én például, aki kétnaponta kénytelen voltam hajat mosni, a kamilla esténkénti használatával 5-6 napot is kibírtam, ráadásul úgy, hogy a hajamon alig éreztem zsírosságot az 5-6. nap végére. Szóval ezt a kettőt tudom neked ajánlani laikusként: tojássárgája és kamillatea. De a bőrgyógyász felkeresését semmiképp ne spórold meg.

2014. jún. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!