Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A Sotret okozhat ilyen problémát?

A Sotret okozhat ilyen problémát?

Figyelt kérdés

14 évesen szedtem az első sotret kúrámat, és onnantól vannak keloid gondjaim (pl most műtettem le egy heget), de mivel megint rossz állapotban van a bőröm így 6 év után (durva akne a testemen), egy másik bőrgyógyász is ezt a gyógyszert javasolja.


Mindent próbáltam már, hogy elkerüljem a gyógyszert, kívülről ha aranyat kenek rá se változik semmi, magas vitaminbevitelt tartok évek óta, de mégis ez van... viszont ha emiatt van keloid hajlamom, akkor nem kérem, mert azzal nagyon durva problémáim lehetnek még...


2014. ápr. 5. 21:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem nem valószínű összefüggés, bár van annyi mellékhatása, hogy simán elhinném. A dokit kérdezted erről? Viszont ha hajlamos vagy ilyen hegekre, nem biztos, hogy jó ötlet újra szedni, eléggé érzékennyé és sérülékennyé válik a bőr, a legkisebb behatásra lehet seb, az pedig behegesedhet ugye. :S

Amúgy a pattiknál is inkább az okot kéne megkeresni. A vitaminbevitel és a kencézés szép, meg jó, csak se a gyulladást nem szünteti meg a szervezetben, sem a hormonális problémákat, sem az allergiát. Márpedig ezek tipikus kiváltó okok. És hiába teszed tönkre magad a sotrettel, amint abbahagyod a szedést, újra előjön a probléma. Persze ha bevállalod tüneti kezelésnek jó, csak az okkal is kezdj valamit - meg érdemes talán várni, hátha önmagában is elég.

(Ja és ha a magas vitaminbevitel sok B vitamint is takar, azt függeszd fel egy időre. Sok embernél okozhat ronda gyulladt acnét. Vicces, mert az ember azt várná egy szépségvitamintól, hogy szép lesz a bőre is tőle - nos, nem mindig.)

2014. ápr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!