Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Olvastam, hogy a gyantapatronh...

Olvastam, hogy a gyantapatronhoz nem feltétlenül kell melegítő készülék, hanem a gyantát forró vízben lehet felmelegíteni. Tényleg lehet így?

Figyelt kérdés
De hogy? Vagy ez hülyeség? A műanyag nem olvad, nem ég meg a gáz hőjétől? Az azért mégis más, mintha konnektorba dugom készülékestül.
2014. ápr. 8. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Fel lehet melegíteni persze. Mikróban is lehet akár, én is próbáltam már mindkettő módszert. De viszont ezekkel az a baj hogy ugye fogalmad sincs milyen fokra sikerül melegítened, ha túl meleg akkor megégeti a bőrt, ha nem elég meleg akkor nem szedi ki a szőrt. Valamint a gyantamelegítő gép melegen is tartja a gyantapatront a gyantázás ideje alatt. De ha vízben/mikróban melegíted az elkezd hűlni amint kiveszed és nem marad elég meleg a gyantázás végéig.

Egy gyantamelegítő már 3000 ft környékén kapható, nem nagy összeg, megéri szerintem.

2014. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%
Bocsi az offért de ez most történt velem vasarnap,mikroban melegitettem fel a gyantat es olyan szinten leegettem a szam felett...nagyon kivagyok miatta csunya barnas foltos a szam felettt nemtudom mikor fog eltunni emberek koze nem tudok igy menni ....nagyon sirok miatta ...ezert azt ajanlom mikroba semmikepp se...
2014. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is mikróban szoktam melegíteni, de a hőmérsékletet nagyon nehéz eltalálni. Most tervezek venni gyantamelegítőt. Fodrászkellékesben is lehet kapni jó áron, önmagában a melegítőt, de az x-epilen is gondolkozom. Veet-esről azt olvastam, hogy csak az 50ml-es patronok jók bele, így ezt a fajtát elvetettem.
2014. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet mikroban is, de en csak a sajat keszulekevel hasznalnam. Igy is eleg forro, nem tudnam megfogni a mikrobol kivett patront.
2014. ápr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vízben nem ég meg, főleg, hogy kb 80 fokos vízbe kell tenni, nem forralni és főzni. :D A gázt zárd el alatta.

A mikrós módszert nem ajánlom, mert gondolom észrevetted már, hogy főleg egy szögletes tálban a kaja fele hideg marad, a másik fele meg forró lesz. Na a gyantánál is, ha nincs szerencséd, egy részén annyira megmelegszik, hogy lyukat olvaszt a patronra, aztán takaríthatod a mikrót... :D Ha ennyire nm is sül el balul, nem fog egyenletesen folyni, és könnyű megégetni magad.

A hőfokkal vigyázni kell vízben melegítve is, de úgy nekem egyenletes szokott lenni.

De ha rendszeresen gyantázol, akkor jobban megéri egy gyantamelegítőt venni, mert jobb, és közben is jó hőfokon tartja kb.

2014. ápr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem eddig meg semmi baj nem tortent a mikroban melegiteses modszerrel. Probaltam vizben,hat az katasztrofa volt. Egyreszt nem tudtam,h belerakni,masreszt felmelegiteni is alig.
2015. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!