Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szoli tényleg segít a...

A szoli tényleg segít a pattanások eltüntetésében?

Figyelt kérdés
Még sosem voltam szoliban, 18 éves vagyok és mostanában újra előjöttek a pattanások az arcomon. Azt mondták, hogy érdemes lenne elmennem pár percre a szoliba mert jót tesz a bőrnek és energiát is ad.

2014. ápr. 17. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
A szoli egyáltalán nem segít, hanem inkább csak ront a helyzeten, beleégetheti a bőrbe, ezzel maradandó foltokat okozva. Pattanásos bőrre vitaminpótlás, bio arctisztítók, szauna a megfelelő.
2014. ápr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 acelsziv ***** válasza:
48%
Közvetlenül nem segít, de úgy tönkre vágja a bőrödet, hogy rögtön nem a pattanás lesz a legnagyobb problémád hanem az, hogy majd 20 évesen 40 -nek nézel ki...
2014. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés, a szoli egyáltalán nem tesz jót a bőrnek:s
2014. ápr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Még mielőtt megdöglök rákban...

Szóval tavaly kezdetem a szolizást, április elejétől, május végéig 8 alkalommal voltam 6 perceket.

Tehát nem vészes, és nem sok.

Most is így csinálom, azért, hogy szép, természetes barnaságot érjek el, na meg esküvőre vagyok hivatalos, és nem akarok fehér maradni. :)


Az én tapasztalatom az, hogy a pattanásoknak jót tett. Nekem ugyan a fenekem pattanásos, de az a 3. alkalom után elmúlt. Később persze visszajött, de a szolizás idejére nem újultak ki.


DE! Ne a pattanások miatt kezdj el járni szoliba. Próbáld ki inkább a szaliciles alkoholt, szárítja a bőrt, de hatásos. Patikában lehet kapni.


Ha mégis úgy döntenél, hogy szolizni mész, akkor azt tanácsolom, hogy először csak 3 percre menj be, hogy le ne égj, aztán jöhet több is, ha szeretnél.

Én minden szolizás előtt lefürdök és luffaszivaccsal átdörzsölöm a bőrömet, hogy az elhalt hámsejtek lejöjjenek. Az érzékeny részeket pedig bekenem vékonyan naptejjel.

Lehet ezt is normálisan kezelni, és nem hiszem, hogy engem is a bőrrák fog elragadni eme földi életből. :) Csak arra vigyázz, hogy túlzásba ne ess, és ne használd huzamosabb ideig, tehát hónapokig-évekig. Nyár előtt 1-2 hónap bőven elég.

2014. ápr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem és nem is ajánlott.
2014. ápr. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
44%
a szoli tudja azt a látszatot kelteni, hogy tisztább a bőröd, mert talán gyorsabban begyógyulnak a sebek. én az ekcémám miatt járok, és ne mondja már senki, hogy egy kis szolizástól rákos leszek. de baromi jó dolog, még fel is tölt egy kis D-vitaminnal, én utána kicsit fel is dobódok, szóval biztos rá lehet szokni, és akkor megbetegszel, de pár alkalomtól semmi bajod nem lesz. (ez nem cigi)
2014. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

A bőrrák csak a trágyadomb csúcsa, kedves 6-os. Sokkal valószínűbb valóban, hogy ronda anyajegyekkel leszel teli és pár év múlva jópofa ráncok szabdalják majd az arcodat és még 30 se leszel. Akkor majd rimánkodsz, hogy bár inkább maradtál volna fehér bőrű. (különben fel nem fofghatom, mi baja valakinek azza, ha fehér bőrű - értelmiségi nőket én nem is látok szolizott bőrre amúgy). Minden egyes ibolyántúli sugárzás trauma a bőrnek és a szoli ebből a szempontból még rosszabb, mert még inkább koncenrtáltabban égeti és pusztítja a bőr rétegeit mint a természetes napfény. Ezért nem mindegy, hogy valaki az év szakaszából 1-2 hónapot tölt napfényen magas fényvédelemmel vagy egyenletesen, fokozatosan égeti szarrá a bőrrétegét szoliban az év jelentős szakaszában. A ronda, jellegzetes szolisárga bőrről nem is beszélve.

Kérdező, ha ilyen hirtelen újra jelentkeztek pattanások, azzal bőrgyógyászhoz menj, mert annak oka van. És addig se jusson eszedbe szalicilsavval rohasztani. A Bioderma Sensibio micellás kímélő vizét ajánlom addig is, és megfelelő hidratálást.

2014. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bocs, az előbbi a 4-esnek szólt, elnéztem. De a 6-osnak is lenne annyi közlendőm, hogy a cigiből sem árt meg pár szál :) Csak a mihez tartás végett...
2014. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 7-es. Évi 7-8 alkalomról van szó, azaz kevesebb, mint két hónap (heti egyszer). Ne vágd már le nekem itt a szent dumát, hogy a napfény kevésbé károsít, ha a nyár minden napján kinn rohadok, pláne az ibolyántúli sugárral együtt. Az sem egészséges.

Szerintem ettől az évi 7 héttől nem fogok öregebbnek kinézni sem.

Ez a fehér nő duma pedig egyszerűen nevetséges. Nem az iq szinttel egyenlő a barnaság.

2014. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

Még annyit, hogy mindenkinek jogában áll úgy elcsúfítani magát, ahogy akarja. Ha öreg, ráncos, és ronda leszek (amit kétlek), az az én bajom lesz, nem a tied. A kérdező kérdést tett fel, én leírtam a tapasztalatom.

De itt amúgy is mindenki szoliellenes ezen az oldalon, aztán mégis annyi grillcsirke mászkál az utcákon, hogy két kezem is kevés hozzá, hogy egy nap alatt megszámoljam...

2014. ápr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!