Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csinál a kozmetikus?

Mit csinál a kozmetikus?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok, sok szakmán gondolkozom. Ezek egyike a kozmetikus. De mit is csinál egy kozmetikus azon kívül, hogy kitisztítja, megszépíti az arcot, sminkel, krémet kever?

2014. ápr. 18. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
kozmetikus tanuló vagyok. akkor válassz kozmetikus pályát, ha szereted a bioszt, kémiát, fizikát, szóval reál beállítottságú vagy. nem a legegyszerűbb szakma, sokkal nehezebb, mint gondoltam, pedig az ország egyik legerősebb gimijében végeztem 4-5-ös bizonyítvánnyal és érettségivel. második feltétel, szeresd az embereket. legyél alázatos. és ebben leld is örömed! ha nem látja a vendég rajtad, hogy teljes szívből teljesíted minden vágyát, még akkor is, ha azok abszurdak, vagy úgy néz ki, hogy sehogy sem jó neki, akkor nem fog hozzád visszajönni, merthogy milyen bunkó volt ez a kozmetikus. minden vendéget egyformán kell szeretni, tisztelni, azt is aki fél évente ugrik be egy szemöldökre, és azt is aki hetente jár több tízezres kezelésekre. fontos, h igényes, precíz ember legyél, nagyon, szinte kínosan ügyelj a rendre és a higiéniára. szinte el kell felejteni azt, hogy nem. ha a vendég éppen most érkezett a fodrászatba, és hozzád bejelentkezés nélkül szeretni bejönni "csak egy szemöldök-szempillára" ami esetenként 1-2 órát is igénybe vehet a vendégtől függően, akkor is el kell vállalnod. még ha 3 felé is kell szakadnod, mert közben meg teljesen be vagy írva vendégekkel. este 9-10-kor is fittnek kell maradnod, még ha reggel 6-kor is kezdted a munkát, mert nem szabad a vendéggel éreztetni, hogyha esetleg már a hátad közepére sem kívántad, mert egész nap nem volt időd enni, pisilni, és már egyébként is majd beájulsz az álmosságtól. a kozmetikus szakma tanulása nem fejeződött be a szakmunkás vizsgával. és most nem feltétlen a mesterképzésre gondolok. akkor maradhatsz csak fenn, ha folyamatosan továbbképzésre jársz, és mindig tudsz újat nyújtani a vendégeidnek. jól kell tudnod eladni magad. ha nem bízol magadban, és nincs jó beszélőkéd nehezen szerzel majd vendégeket, hiába vagy jó szakember. nagyon fontos a szakmai tájékozottság, mert ha valamit rosszul csinálsz, nagy galiba lehet belőle. pl. egy festés előtti bőrpróba elhagyása miatta allergiás reakció. fel is jelenthetnek. vagy nem jól állapítod meg a vendég bőrtípusát, ami egyébként a gyakorlat legnehezebb része, borzasztóan el tudsz tolni a vendéggel, főleg, ha rendszeresen félre kezeled. szóval felelősségteljes munka, amihez elhivatottság szükséges. eddig is tudtam, de mióta tanulom, már idén végzek, biztos vagyok benne. egyébként azt tudtad, hogy tavalytól nem 2 éves a képzés, hanem 3? és nincs rendes kozmetikus, meg fodrász meg ilyenek, hanem pl. gyakorló kozmetikus van, akinek tudnia kell fonni, meg körmöt reszelnie? teljesen eltolták az egész rendszert, a tanárok és szakemberek is fel vannak háborodva. én azt mondom, ha ez a szíved vágya lehet érdemes lenne 1-2 évet kihagyni, addig dolgozni vagy csinálni egy másik szakmát is, és hátha helyreáll a régi rendszer, amiben még én is vagyok utolsó eresztésként, mert ez így szörnyű. amúgy mit csinál egy kozmetikus? diagnosztizálást, kezelést(kicsit, nagyot) fest: szemöldököt, szempillát. szemöldököt formáz. gyantáz: kart, lábat, szemöldököt, bajuszt, arcot, hónaljat, bikinivonalat, fazont (igen, ha neked zavarba ejtő más nőkteljesen csupasz középtáját fogdosni, akkor erre sem árt felkészülni lelkiekben.), férfiaknál hátat pl. esetleg tetovál, vagy véglegesen szőrtelenít, vagy alakot formál. néha a vendégek lelki szemetese, "pszichológusa". én mindemellett imádom az egészet minden részletével együtt, és megőrülnék, ha nem ezt csinálnám. eredetileg szülésznő szerettem volna lenni, amihez szintén nagy elhivatottság kell, de rájöttem, hogy ez mégiscsak kisebb felelősség, és nem kell annyi időt bent töltenem, a leendő családom nélkül. kívánom neked, hogyha ezt a pályát választod, élvezd, és legyél sikeres!
2014. ápr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én kozmetikus vagyok 10 éve,kitartás kell a vendégekhez türelem.Több szaktudást igényel,mint sokan azt elsőre gondolnák,bőranatómia,vegytan.
2014. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2014. ápr. 18. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!