Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam nagyon gyorsan zsiroso...

A hajam nagyon gyorsan zsirosodik. Már minden este mosok hajat. Tudtok irní pakolást amitől nem fog annyira zsirosodni és nem kell minden nap hajat mosnom?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 21. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem is hamar zsírosodik a hajam,sokáig keresgéltem a megfelelő sampont. Használtam zsírosodást ellenit,férfi sampont,gyógynövényest,mindent. Rá találtam az eddigi legjobbra : Alterra Sampon papaya-val és bambusszal. A Rossmann-nak saját terméke,ráadásul szilikonmentes. Több féle saját márkás samponjuk van,de ezzel nekem kibír 3 napot,nem sok de nekem már ez is rekord.

Másik az,hogy pakolást vagy balzsamot ne tegyél a hajtövedre,csak a haj végeire.

2014. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
4%

Valószínűleg már pont attól ilyen zsíros a hajad, hogy ennyire gyakran mosod.Nem egészséges,és nem is szabadna napi szinten hajat mosnod!Minden vasárnap és szerdán moss csak hajat!Nyáron meg tolt el a hajmosást 1-2 hétig.Amik a hajad zsírosodását okozhatja az egyrészt a túlzott hajmosás,a nem megfelelő sampon,és a fésű.A fésű azért mert ha nem tisztítod rendesen,akkor rajtamaradnak a régebbi fésülésről otthagyott szennyeződések.Tanácsolni csak ezt tudom:

Vegyél WU-2 sampont,az állítólag sok hasonló helyzetű embernek megoldotta a problémáját.

A Rossman-ba lehet kapni ISANA száraz hajra való sampont és balzsamot,ha azt használnád azzal is eltudnád húzni a hajmosást.

Vagy próbáld ki a garnier ultra doux, citrus és kaolinos, zsíros hajra sampont

Vagy ha egyik se vállik be akkor olyan samponokkal kísérletezz amik direkt zsíros hajakra valók.Az egyiktől majdcsak segít,de én is csak ennyi tanácsot tudok adni.Remélem hasznodra válik. :)

2014. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

minel gyakrabban mosod annal gyorsabban fog zsirosodni. Valoszinuleg felborult a fejborod egyensulya. A kovetkezoket erdemes megprobalnod: ha teheted egyre jobban huzd kis a hajmosas gyakorisagat ha szabira mesz vagy szunet van vagy hosszu hetvege, akkor lehetoleg ne moss hajat! Nem baj ha tiszta zsiros, ha szosszu foggd ossze tuzd fol, kevesbe latszik. Ne hasznalj balszamokat. (ugyanis a samponnal lemossuk a "természetes zsirt= faggyut", a balzsamokkal meg visszakenjuk...nem csoda ha ezt egy ido utan nem

erti a fejbor:-().

Keress olyan hajsampont, ami a leginkabb kimelo es kifejezetten gyakori akar napi szintu hasznalatra is javasolnak. Ne a reklamokat vedd alapul, inkabb borgyogyaszt kerdezz meg. Paromnak az jott be, hogy tobb sampont felvaltva hasznal...

Ne nyulkalj sokat a hajadhoz, ne fesulkodj tobbet, mint amit muszaj, ne hordj sapkat, kalapot, kendot.

A legfontosabb a probald legalabb ket-haromnaponta hajmosasra kihuzni...lenne.

2014. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi kipróbálom :)
2014. ápr. 21. 22:57
 5/11 A kérdező kommentje:
Eleinte én is csak vasárnap mostam hajat. Aztán hétfőn jó volt de kedden már nem. Szval kedd este is mostam hajat. És igy folytatódott :( Zsirosodás elleni sampont használok de nem jó már a 2. napra. Már több fajta sampont is kipróbáltam.
2014. ápr. 21. 23:06
 6/11 anonim ***** válasza:

én lassan 15 éve hallgatom, hogy nem jó naponta hajat mosni, (pláne, hogy meg se szárítom, minden reggel vizes)...ki fog hullani...blabla...aztán ugyanaz a fodrász nem győzi dicsérni a dús és sok hajam, aminek nem törik a vége....


igaz max balzsamot teszek rá, de általában azt sem, csak sima balea korpásodás elleni sampont

2014. ápr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. ne mosd minden nap

2. pakolást és balzsamot ne rakj a fejed tetejére, csak a hajvégekre

3. mosd ki rendesen a sampont, balzsamot

4. keruld a 2in1(sampon és balzsam), illetve a fénylo hatást kellto samponokat

5. második napra ha nagyon rosszul néz ki, rakd kontyba vagy lófarokba

2014. ápr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Használj tisztító sampont, pl Kallos Cream, WU2 és mellé kallos/serical carotta pakolást (én balzsamként használom). Nekem ez tette rendbe a hajam, én 2 naponta mostam, most kihúz 4-5-t is, igaz 4-5. napon inkább összefogva hordom.

Esetleg bevethetsz száraz sampont is azzal is nyerhetsz egy napot.

2014. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
De unom ezt az okoskodást, ne moss mindennap hajat, ettől zsírosodik...nyilván azért mossa, mert zsíros. Sajnos valakinek annyira zsíros a haja, hogy mindennap meg kell mosnia. Hiába vár két napot, irtó igénytelen és ronda lesz akkor a haja. Bőrgyógyász tud csak segíteni gyógyszerrel (ha bevállalod ezt). Külső beavatkozással nem nagyon lehet rajta segíteni, sajnos mindennap meg kell mosni. (max vasárnap hagyd ki, ha nem mész sehova)
2014. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jackpont!!:D az utolsónak van igaza!! :D köszi :D
2014. ápr. 23. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!