Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért elítélendő, ha magamnak...

Miért elítélendő, ha magamnak vágom a hajam?

Figyelt kérdés

Ha megemlítem bárhol, h magamnak vágom a hajam, úgy néznek rám, mint a véres rongyra. Pedig teljesen jó a hajam (de tényleg), van rendes fodrász ollóm. Kb 2 évente elmegyek fodrászhoz, h a fazont megigazítsa, de amúgy csak szépen a végét kell vágni. El is érem rendesen, mert épp olyan hosszú. Így sokkal kevesebb energia, pénz és idő. Miért akkora bűn ez?

És most köszönöm, de nem olyan választ szeretnék kapni, h szerintem nem gáz, vagy ne foglalkozz vele. Tényleg indokot szeretnék! Miért baj ez???



2014. ápr. 28. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Mert a fodrászok telebeszélik az ember fejét, hogy milyen veszélyes az otthoni hajvágás. Nekik tényleg az, mert nem kapnak érte pénzt. :) Ha le tudod vágni szépen, igényesen a hajadat, akkor nyugodtan csináld és ne foglalkozz vele, mások mit mondanak.
2014. ápr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs épkézláb indok. Egyesek szerint, ha nem költesz el havonta X összeget kozmetikusra, körmösre, fodrászra, akkor az eredménytől függetlenül, igénytelen vagy. Mit lehet erre mondani?
2014. ápr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindig dicsérnek, hogy milyen ügyes vagyok, hogy magamnak vágom, rosszat még nem mondtak emiatt...

Én bármilyen frizurát levágok magamnak is, youtube videókból tanultam meg, nagyon egyszerű és mindig tökéletes a frizurám, amit mások is észrevesznek.

Max a fodrászok akarnak mindenkit lebeszélni, mondván hogy csak ők értenek ehhez, mert ők tanulták... de ez hülyeség.

2014. ápr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ahha, szóval akkor igénytelen vagyok emiatt. Na, erre nem gondoltam, de kezdem érteni.

Én soha senkit nem akartam lebeszélni arról, h fodrászhoz járjon, vagy belebeszélni, h ez milyen jó. Csak simán elmondtam, h én ezt csinálom. És mégis, mikor ez legutóbb szóba került, egy csaj, akivel jóban vagyok és még adok is a véleményére, az orra alá motyogta, h "különböző okok miatt nem kellene az embernek magának vágni a haját". És mi az az ok?? Csal hogy legyen ez egy plusz szakma? Amivel semmi gond nincs, csak ha én ezt meg tudom oldani és kikerülni. Amúgy sincs rá pénzem, Londonban élek, nem 2 fillér egy hajvágás, de amikor volt rá pénzem sem szívesen fizettem ki annyi pénzt egy kis igazításért. Nem hiszem h el kellene ítélni emiatt. Na mindegy, az biztos, hogy én nem fogom többet elmondani senkinek.

Köszönöm a válaszokat, közelebb jutottam a megoldáshoz :)

2014. ápr. 28. 23:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Rám is furán néztek emiatt. Pedig már tizen valahány éve magamnak vágom. Az oka nagyon egyszerű: A fodrásztól eddig mindig sírva jöttem ki, olyan "egyenfejet" rittyentett nekem mindig. Én tépetten szeretem, és hogy ne látszódjék rajta napokig, hogy most jöttem a fodrász székéből. És otthon remekül meg tudom csinálni (félhosszú a hajam).

Jó ideje nem mondom már meg senkinek.. Épp hétvégén is vágtam, és ma megkérdezte a cég jogásznője, hogy fodrásznál voltál? Mondtam hogy igen. Azt mondta, nagyon jó! :D (képzeld mit szólna ha tudná, hogy sufni-tuning volt) :D

2014. ápr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan arra gondolnak, hogy milyen smucig vagy, meg nem telik egy kis lóvé a hajadra. Én is magamnak vágom, elég bonyolult lépcsős fazonra, és akinek mondtam, meg se mondta volna, hogy nem fodrászmunka. A fodrász nem tudja úgy megcsinálni, itt legalábbis nincsenek. , akik meg 15-20 rongyot kérnek perkálásra. Különben ne érdekeljen ki mit.mond, ez nem igénytelenség, hisz a hajad ápolt, csak te vagod, nem fodrász.
2014. ápr. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is magamnak vágom, és még sosem kaptam negatív kritikát a hajam miatt, mikor megtudták, hogy én csinálom magamnak. Szerintem sokkal nehezebb, mint másnak megcsinálni, technikailag nem is kivitelezhető minden fazon.

Ha leszólják, akkor esetleg azért, mert nem tetszik nekik. Más okot én nem tudok. Lehet, hogy vannak olyanok, akiknek az otthoni hajvágás ciki, de az ilyenek véleményét nem is szabad figyelembe venni. :)

2014. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
en is magamnak vagom :) detto, neha egy evben egyszer, vagy ket evente fodrasz megigzitja... de en is utalom az egyenfejet :), es a elgjobb bartnomtol is megkaptam mar, h menj el fodraszhoz, jol kersel, megengedheted magadnak... azaz celozva ra , h ne ezen legyek smucig(baromira nem vagyok smucig, szorom minde sz@rra a penzt), de tenyleg nem nehez jo fodraszt talalni, vagyonokert meg nem kiserletezek. Smucigsagra, vagy/es igenytelensegre utalhatnak. Ne valld be! :)
2014. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem csak ostoba emberek között mozogsz. :D Tényleg vannak ilyen korlátolt alakok, akik szerint, ha van pénzed, akkor smucig vagy, ha nem a külső villogásra költöd. Ha csóró vagy, akkor egyértelműen igénytelen is nyilván. Ha meg nem követed a birkanyájat, akkor fura vagy. Nem kell velük törődni tényleg. :D Az ő szemükben a fodrászkodás bizonyára agysebészet vagy űrkutatás szintű tudomány.

Ne reklámozd az ilyen embereknek. :D Amikor rövid, tépett hajam volt, tök jól megcsináltam magamnak. A hülye sznob pic**k meg úgy néztek rám, mintha másik bolygóról jönnék, mert fúúúj, ki vág otthon hajat. Na itt be is szüntettem a reklámot. :D De múltkor is néztek már hülyének amiatt, hogy nem fizetek 4-5 ezer forintot a fodrásznak azért, hogy a hosszú, szinte egyenes fazonú hajam végéből levágjon 2 centit (ami fodrász értelmezésben 5-10 is lenne ugye) és ezért ráhagytam édesanyámra a dolgot, pedig ez szerintem tényleg logikusabb így. :D

(amúgy angol volt, aki beszólt neked? csak mert rájuk nem jellemző, ők elég nyitottak ilyen kérdésben általában, legalábbis a fiatalabbak.)

2014. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy kicsit megnyugodtam, de tuti nem fogom többet elmondani senkinek. A lány szlovák amúgy, de volt egy másik is mellette, aki szintén furán nézett, ő talán indiai származású, de itt nőtt fel.
2014. máj. 1. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!