Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Argán vagy ricinusolaj jobb?

Argán vagy ricinusolaj jobb?

Figyelt kérdés
Haj ápolásra szeretném leginkább használni. Kb naponta vasalom a hajamat, vagyis a lófarkamat. Eléggé töredezett és száraz is. Hullik, és nehezen nő. Szerintetek melyik jobb töredezett hajra/hajnövesztésre/ápolásra az argán vagy a ricinusolaj?

2014. ápr. 29. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A ricinustól csak olajos lesz a haj, az argán meg ápolja is. Ez a különbség, az árán is látszik mondjuk.

De amíg naponta vasalod a hajad mindegy mivel ápolod mert tönkre fog menni, ezen semmi nem segít, a hajvasaló szétégeti mindenképp. Ne vasald többé ha szép hajat szeretnél.

2014. ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van egy kis megtakarított pénzem, szóval remélem eleg lesz rá, hogy meg vegyem. A hajam meg olyan mint egy szalmakazal O.o ha meg mosom annyira szét áll mintha valamivel fel lenne fújva, vagy Fogalmam nincs mihez lehet hasonlítani. Ha meg fésülöm akkor még rosszabb. És mindig olyan. A derekamig ér kb és azért kicsit hülyén néz ki annyira fel pumpálva xd csak úgy áll jol ha kontyba fogom. És nincs sok kedvem mindig kontyosan járni..
2014. ápr. 30. 07:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt ne feledd, hogy ha a sok vasalás teljesen kiszárítja a hajad, nem tud semmi csodát tenni vele, bármennyit költesz rá! A haj tartalmaz vizet is, de ha ezt szépen "kivasalod" belőle, egy idő után olyan állapotba kerül, amin csak az olló fog segíteni.

Bármelyik termék ígérhet csodát, de a hajba bejuttatni a nedvességet nem lehet tartósan.

2014. ápr. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha göndör a lófarkad, akkor automatikusan egyenesebbé válik, ha megnöveszted (mert a tömege lehúzza a hajat)


Azt javaslom, még most menj el levágatni, mert akármit is mondanak a reklámokban, nincs olyan ragasztó vagy hajápoló szer, ami végetvethet a töredezésnek, csak az olló.


Tehát bármennyiszer kenheted a hajad mindenféle olajokkal, sajnos ugyanaz lesz az eredmény.

Szerintem vágasd le amennyit kell, majd onnantól kezdve ápold olajokkal, hogy megerősödjön és egyáltalán ne vasald a hajad.

Ha nem bírod ki, akkor viszont hetente 1-szer 2-szer belefér a vasalás, de valószínűleg újra töredezni fog kicsit. Hogy tovább bentmaradjon a vasalás a hajadban (kevesebbet kell hajat mosni), vegyél kén tartalmú sampont és akkor lassabban fog zsírosodni a hajad.

2014. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az olajat már megvettem. Vagyis anya vette meg.. Ricinus olajat vett, arról is olvastam jó dolgokat, remélem jó lesz az is.. :P


Addig nem tervezem az ápolását még tényleg le nem vágatom az el töredezett végeket, mert szerintem sincs olyan csodaszert ami ezt a kb 3-4 cm-es eltöredezett hajvégeket helyre hozhatná. Amúgy a hajam a derekamig ér kb, ha ettől lentebb jő kiegyenesedhet? Mert szerintem ez a hülye göndörséget örököltem, mert az anyu haja is ugyanilyen.. De ha nem nézne ki ennyire bénán, ennyire szalmaszálasan akkor nem vasalnám ilyen gyakran, és boldogan hordanám természetes göndörségével, csak az a baj hogy nagyon száraz, lehet a vasalástól, remélem valahogy helyre fogja hozni az olaj, ha elkezdem használni.

A zsírosodással semmi bajom, ha nem mosom meg a hajam egy hétig akkor sem zsírosodik be. Most pantene sampont használok, ami eléggé jó, nem zsírosodik tőle a hajam.

2014. máj. 2. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!