Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha ricinusolajat használok...

Ha ricinusolajat használok hajnövesztés céljából. Elég ha csak bekenem a hajam, majd lemosom? Zuhanysapka/fólia és hasonlókat elkerülve? 24f

Figyelt kérdés

2014. ápr. 30. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hajvégekre kell csak kenni, hogy ne töredezzen, fent kell hagyni legalább 15 percig hogy hatása is legyen. Hajnövesztő hatása nincs, ha nem töredezett a hajad akkor felesleges ezzel vacakolni.
2014. ápr. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
én két hónapja használom a ricinus olajat.a hajtövemre,és a végére is teszek.azóta elég sokat nőtt a hajam.én még a szempilla tövemre is teszek belőle és az is láthatóan sokat nőtt,szempillaspirált azóta nem is használok mert olyan mintha lenne rajta.Amúgy az elején én se hittem hogy ez hatásos lehet,de nekem bejött. :)
2014. máj. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, szerintem inkább vegyél kókuszolajat a Tescoban kereken 1000 forint (és rohadt nagy a mennyisége), ugyanis a ricinusnak nemcsak hogy kicsinek tartom a gyógyszertári csomagolását/adagját, de a ricinusolaj nagyon nagyon sűrű, és hajtövekből macerásabb kimosni.


A kókusz nem is büdös meg semmi, a ricinus pedig az. Egyébként ha még nem annyira hosszú a hajad, akkor azt tudod csinálni, hogy vagy kókuszt,ricinust vagy szűz olívaolajat felmelegítesz 20mp-ben a mikróban, és amikor langyos, akkor elkezded bemasszírozni körkörös mozdulatokkal a hajtövekbe, majd a maradékot a végekre kenheted.


A meleg olaj könnyebben beszívódik, és azért jó szinte minden olaj, mert nagyon tápláló az összes. A kókuszt a legkönyebb kimosni, két samponozással kijön, és szerintem ezen a skálán az olíva a második és végül a ricinust a legnehezebb kimosni.


Hajrá:)

2014. máj. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lalaith válasza:
Nem muszáj használni zuhanysapkát/fóliát, de a meleg hatására könnyebben, gyorsabban felszívja a hajad. Nyugodtan tedd a fejbőrödre is, ne csak a hosszára, mivel a magas E-vitamin tartalma tényleg segít a gyorsabb növekedésben. Viszont önmagában túl sűrű és nehéz olaj. Jobb ha kevered mással, ami könnyebb. Pl.: kókusz, olíva, mandula. De minimum 1 órát hagyd rajta, én egész éjszaka fent hagyom. :)
2014. máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
vettem ricinus olajat, 1 dl 300ft... es valoban nagyon suru.. teljesen kiakaszt ez a felig hosszu haj.. semmit nem tudok vele csinalni :)) de a kokuszt is kiprobalom, csak gyorsitsa fel egy kicsit a novekedest. koszi a valaszokat
2014. máj. 9. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!