Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor leborotválom mindig csúnyán kipattogok és nagyon viszket (bár az utóbbi nem mindig)? Mit tudnék csinálni ez ellen?

Figyelt kérdés
Mivel kenjem, hogy borotváljam stb...most speciel púderozom utána,de az meg nagyon kiszárítja(úgy vettem észre).Próbáltam meg testápolóval,de az sem volt jó mert attól csúnyább lett....már tanácsolták az epilálást és a gyantát,de azt viszont nem szeretném.Ha lehet maradnék inkább a borotvánál.úgy hogy szeretnék ötleteket.Nagyon megköszönném.
2008. júl. 28. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindig borotvahabbal borotválj; ne használt pengét használj; csak finoman használd a pengét; az sem mindegy, hogy hol milyen irányba húzod a borotvát; és szerintem nem kell utána mindennféle kencét használni, mert az csak jobban irritálja vagy esetleg lehet kapni szőrbenövés gátló krémet. Ilyen általánosságokat tud mondani mindenki szerintem.
2008. júl. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Igen fontos hogy mindig új pengét használj. Úgy hallottam hogy tévhit az h a szőr növekedésével ellentétesen kell húzni mert ebben az esetben jóval a bőr felszíne alatt vágja el a szőrszálat és az is okozhat ilyen tüneteket. És én is úgy gondolom hogy nem érdemes semmilyen krém hiszen az sem biztos hogy javít a helyzeten.
2008. júl. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy borotválás után kend be valamilyen borotválkozás utáni arcfrissítő tonikkal. (Ne alkoholossal, hanem hidratáló lötyivel.) Nem tudom, hogy nőknek gyártanak -e ilyet, de ha mást nem férfiknak borotválkozás utánra biztosan. Ugyanis attól pattogzik ki, hogy a bőrödön apró sérülések keletkeznek a pengétől, amibe jól belemászik a baci.
2008. júl. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én bepanthen kenőcsöt használok utána, és nagyon jó. Nem véletlenül használják a kisbabák popsijára. Hámosító hatása van, így ha lehúzod a felső hámréteget, akkor ez nagyon jól hidratálja, és megnyugtatja utána a bőrt. Próbáld ki, nekem bevált.

2008. júl. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mindíg használj új pengét soha ne használtat és utána kend be hidratálókrémmel(mindíg fürdés közben borotváld h puha legyen a bőröd így a penge kevésbé sérti a bőrt)
2009. jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!