Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon hullik és ritkul a...

Nagyon hullik és ritkul a hajam, már ezer és egy dolgot kipróbáltam, mégis. Van valakinek esetleg bevált ötlete?

Figyelt kérdés

Főként a fejem 2 oldalán ritkult ki nagyon, összefogni pl már nem is merem a hajam, mert tökre látszik a fejbőröm.. Nem az a tipikus kopaszodás, mert van hajam, csak éppen pár szál és az is nagyon vékonyszálú.

Amiket próbáltam már:

- Bánfi sampon és hajszesz

- Varga cseppek

- ricinus olaj

- mindenféle házi kotyvasztós pakolás

- szinte az összes gyógynövényt

- multivitaminok, sörélesztő tabletta, Revalid, B-vitamin komplex, cink, magnézium

Tökre kétségbe vagyok esve:( A hajmosás és a hajszárítás meg rémálom, mert akkor nagyon sok hullik.. Pedig régen tök szép dús, vastagszálú hajam volt.

Emellett ráadásul még korpás is és zsírosodik is, 2 naponta moshatom:(

Voltam teljes vérképen, minden jó, nincs rossz fogam, vashiányom sem.


Ha bárkinek van valamilyen használható tanácsa, szívesen olvasom!



2014. máj. 9. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyász is látta? Ő mit ajánlott?

A vitaminokat rendszeresen szedted minimum 3 hónapig? Mert kb annyi idő kell hogy hatása is látszódjon. Nekem Herba Vita hajszesz is segített sokat, minden napos használattal. Habár lehet hogy genetikailag ilyen vagy, akkor azon semmi nem segít.

2014. máj. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyire voltak kitartóak a próbálkozásaid? Nem lehet, hogy pár nap/hét után feladtad, és azért nem használt egyik sem? Mióta hullik? Mert 3-4 éve nekem évi kétszer szokott 1-2 hónapig nagyon hullani a hajam, aztán visszasűrűsödik (ősszel, tavasszal cserélődik). Milyen nemű vagy, hány éves?
2014. máj. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Voltam mindenféle dokinál, háziorvossal kezdtem, aztán belgyógyász, endokrinológus, fogorvos, bőrgyógyász. Teljes vérkép, hormonok, góckutatás, minden. És sehol semmi bibi, ami indokolná, hogy hullik.

Kábé 1,5-2 éve kezdett el ennyire extrémen hullani, mint írtam előtte nagyon sok hajam volt, kisebb gumikkal pl össze sem tudtam rendesen fogni.

20 éves vagyok és lány.

Úgy gondolom kitartóak voltak a próbálkozásaim, mert a vitaminokat tavaly szeptember óta pl folyamatosan szedem, a sampont, hajszeszt is rendesen használom.

2014. máj. 9. 12:50
 4/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Stressz, lelki probléma?
2014. máj. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nőgyógyásznál voltál? Kifogytam az ötletekből.
2014. máj. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most milyen hosszú a hajad?

Ha hosszú, akkor először is vágass egy divatos, életkorodhoz illő jó rövid fazont. A hajad így fellélegzik és jobban is tudod kezelni külsőleg. Ha kérdésed van küldj privit.

2014. máj. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zoocox válasza:

Már írtam több helyre is. Én is kipróbáltam mindenféle drága csodaszert a patikáig bezárólag (kénes, teafa, stb),de mindig visszatért. Teljesen el voltam keseredve. Hullott a korpa, és hetente háromszor kellett hajat mosnom.

De megtaláltam a megoldást a neten. Tök egyszerű. Nem korpás, nem tért vissza már több mint fél éve. Egy-másfél hetente mosok hajat. Vettünk a DM-ben (máshol is lehet) olcsó (700 ft / 3 db) természetes anyagokból álló szappant, és ezzel mosom a hajam. Vizes öblítés után pedig (1 dl 10%-os sima ecet + 4 dl víz)ecetes vízzel öblítek, majd törölköző. Szemedbe ne menjen azért. Pár alkalom után már szépen javulnia kell. Kevesebbszer mosok hajat jelenleg, és minden második ecetes csak. A többi hajmosás sima szappanos. Olcsó, s jó. Érdemes megpróbálnod.

2014. jún. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!