Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajbalzsamot hogy kell...

A hajbalzsamot hogy kell használni? Samponozás előtt vagy után kell? Illetve rajta kell hagyni valameddig a hajon?

Figyelt kérdés

Eddig mindig citrusos Head&Shoulders samponnal mostam hajat. Igazából annyi, hogy a nedves hajat megmostam vele 1-2-szer, leöblítettem, és ennyi. Pár éve még a fodrász csaj ajánlotta, aki nyírta a hajamat. Korpás és zsíros hajra való, ezért ajánlotta ezt. Nagyon beválik, habár már akkor is észrevettem, hogy mosás után kicsit mintha száraz lenne a hajam. Tegnap vettem is egy ehhez a samponhoz való balzsamot. Full ugyanilyen flakonban van, csak fentről lefelé nézve a tükörképe, magyarul a kupakjára kell állítani. :)


Először samponoztam, ahogy szoktam, majd lemostam. Ezután balzsam, amit rajtahagytam a hajamon kb. 2-3-4 percig /amíg lezuhanyoztam/, aztán azt is lemostam. Habár mondjuk rá is van írva a flakonra, hogy azt is le kell mosni. Bár nem írja, mennyi idő után. Csak ennyit ír, hogy dörzsöljem a hajamba finoman a hajtövektől, aztán mossam le.


Így kell csinálni, ahogy én tettem? Ugyanúgy bedörzsölöm vele a fejemet, ahogy a samponnal is? Csak mert hallottam, hogy állítólag ha a balzsam a fejbőrt éri, akkor zsírosodik... Viszont ha a hajtövektől kell elegyengetni, akkor érdekes manőver lenne kikerülni a fejbőrt...

És ugye samponozás után kell ezt csinálni?


Annyit még leírok, hogy rövid hajam van. Oldalt-hátul szinte milliméteresre /maximum fél centi hosszúra/ van nyírva, és felül van inkább 5-6-7 centis hajam. Ilyen hosszúságnál van értelme egyáltalán a samponon kívül mást is használni? Mondjuk ezt a balzsamot is csak emiatt vettem, amit fentebb is írtam, hogy mintha száraznak érezném a hajam hajmosások után.

Amúgy tegnap a használata után mintha olyan lágyabbnak tűnt volna a hajam. Habár nem vagyok biztos benne, mert általában mindig azt nézem/néztem eddig a hajamnál, hogy ne legyen korpás-zsíros, legyen tiszta és ha már túl hosszú, akkor le legyen vágatva. Illetve ha megyek valahová, akkor fa$zán be legyen lőve. :D Ilyenekkel, hogy töredezik-e, fényes-e, selymes-e, száraz-e, nem nagyon foglalkoztam. Bár az is igaz, hogy pasiból vagyok és nem csajból...


2014. máj. 13. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én simán a hajmosás után felviszem, és egy picit dörzsölöm, aztán jóóóól kiöblítem. Nem hagyom 1 percig sem a hajon.
2014. máj. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen így kell használni
2014. máj. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
THX a válaszokat!! :)
2014. máj. 13. 20:59
 4/7 A kérdező kommentje:
És az nem gáz, ha a fejbőrt is érinti? Csak amiatt kérdem, amit hallottam, hogy állítólag zsírosodik tőle. Vagy az csak tévhit?
2014. máj. 13. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

zsírosodhat, de alkati kérdés. Nekem is hozzáért a fejbőrhöz, de tényleg nem hagyom rajta sokáig.

Egyébként az is fontos, hogy tényleg jól kiöblítsd a hajad. Ne maradjon semennyi sem a hajon a balzsamból / samponból.

2014. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat! :)
2014. máj. 14. 18:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Sztem arra a hosszra nincs miért balzsamozz...és semmiképp ne vidd fel a tovekre
2016. júl. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!