Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Töredezik a hajam és hullik...

Töredezik a hajam és hullik is. Mivel tudom ezeket "enyhíteni"?

Figyelt kérdés
2014. máj. 16. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyáron legyél majd sokat a napon, nekem az javított rajta ugye a d vitamin miatt. Egyél egészségesen, sok gyümölcsöt, zöldséget, vitaminokat. Használj hajerősítő samponokat, balzsmot mindenképp (a garnieres termékek nagyon jók, azokat ajánlanám) és hajolajat. Az segít a kifésülésben és annyira nem roncsolódik. Ne moss hajat túl gyakran, kerüld a hajvasalót, hajsütővasakat, ha van rá időd, a hajszárítóval hideg fújóval szárítsd és vágasd le az elhalt, töredezett véget.
2014. máj. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 cosmona válasza:

Külsőleg és belsőleg is tenni kell ellene. Belsőleg: több folyadék, lehetőleg tiszta víz, ásványvíz, teák, és az egészségtelen italok kerülése. Sok vitamin, gyümölcs, zöldség, de a hús fogyasztása is nagyon fontos. A vashiány is kiváltója lehet például az általad írt problémának.

Kívülről pedig: hajvasalás/sütés mellőzése de legalábbis minimalizálása, hajpakolás 1-2 hetente. Ami nekem nagyon bevált, az a ricinus olaj. Egy kis üveggel szoktam venni, az kb 3 alkalomra elég. Az egyharmadát összekeverem egy kis mézzel és olíva olajjal, és ezt kenem a hajtövekre és az egész hajamra. Aztán folpackba csavarom, rá egy sapit vagy zacskót és 1-2 órát hagyom hatni. Aztán rendes hajmosás samponnal és balzsammmal. Nálam csodát tett!

Ja, és persze sűrű hajvágás... Ha pedig nincs rá pénzed, szerezz be egy hajvágó ollót (kb 1500 Ft) számos DIY videó van a youtube-on, hogy tudsz frissíteni az eltöredezett hajvégeken.

Jó hosszú lett, de remélem segítettem. :)

2014. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek,de tényleg.Nagyon hálás vagyok.
2014. máj. 17. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!