Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Viszonylag gyorsan nő a...

Viszonylag gyorsan nő a hajam, de töredezik és hullik, ricinus olaj segít ezen?

Figyelt kérdés

Hiába nő a hajam átlagosan 2 cm-t havonta, töredezik és hullik és kevés, vékony hajam van. Ha elkezdem használni a ricinus olajat attól jobb lesz?

Hol és mennyiért lehet vásárolni?


2012. okt. 18. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Az egy kicsit segít a töredezettségen, de nem fog több nőni tőle, legalábbis én ezt vettem észre. A gyorsabb növésen segített nekem egy picit, de túl macerás meg nem mindig tudtam rendesen kimosni belőle, ezért mostanában már csak a végeire rakok.

Én most fogok venni majd valami vitamint a hajhullás ellen, mert kicsit drasztikus most már..

Gyógyszertárban 600 Ft egy deci azt hiszem(de lehet hogy ez a 2, már nem emlékszem)

2012. okt. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha havonta ici picit vágatsz belőle az segit csak a töredezésen. A legjobb a meleg ollós hajvágás lenne. Keress olyan szalon ahol használnak meleg ollót. na meg keress rá a neten, tényleg hatásos.
2012. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha hullik a hajad, akkor ne a ricinusolajat válaszd. Egyébként sem segít a töredezésen, én is próbáltam. Nem is szabad túl sokat használni (kb. 2 hónapos kúra), mert utána már többet árt, mint használ.

Amit én ajánlanék, az a kókuszolaj. Lehet, hogy drágább, de egészségesebb is és több a felhasználási területeinek száma is. Ha még többet tudsz áldozni, akkor a L'Oreal virágolajas Selymes olaja is nagyon jó (most épp akciós a Rossmann-ban). Hosszabb távon ezek sokkalta jobb termékek! Persze rendszeres vágás mellett... ;)

2012. okt. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A ricinus max töredezett hajvégekre jó, másra nem. Mivel 3 samponozással alig lehet kimosni így ez többet árt a hajnak mint használ. Ha nem mosod ki rendesen akkor meg bűzlesz.

Ami nekem bevált hajhullásra az a bánfi sampon (heti 2szer) + hajhullásra való hajszesz (mindennap használva).

2012. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is a kókuszolajat tudom ajánlani, nekem nagyon bevált. 1 kilós csomagot vettem olyan 1200 forintért még márciusban és több, mint a kétharmada meg van még. Tehát elég gazdaságos.


A ricinusról meg azt tudom elmondani, hogy én még azelőtt kezdtem el használni, hogy itt bárki hallott volna róla, tehát kb 5 éve. Úgyhogy szerintem állíthatom, hogy van vele kapcsolatban tapasztalatom. Először is olyan problémám sosem volt vele, hogy nem sikerült kimosni, első mosásra is gyönyörűen kijön, én csak azért 2x, mert világ életemben 2x samponoztam. Akinek nem jön ki az nem tudom mit is művel, de valamit nagyon elront, mert nekem Alverde samponnal (amit előzetesen felhígítottam vízzel) is teljesen kijött. Hogy bűzlik e azt nem tudom, mosás után se én se senki más nem érezte még büdösnek a hajam. Tehát ez azzal lehet összefüggésben, ha nem mossuk ki teljesen. Amit változatlanul nem értek hogy lehet elrontani. Behajolsz a kádba, bevizezed a hajad, rá a felhígított sampon, mindenhová eloszlatod (hajvégekre is), alaposan megmosod (egy kis fejbőrmasszázs), majd alaposan leöblíted. Nem egy bűvészmutatvány.

2012. okt. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is így mostam hajat, de nekem lehet azért nem jött ki teljesen minden alkalommal(azért legtöbbször szépen kijött, és sokáig be sem zsírosodott) mert én egész éjszakára fennhagytam, és mivel hétvégén használtam így több mint 12 órát fenn volt a hajamon.

első

2012. okt. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Én is gyakran fenn szoktam hagyni éjszakára, de úgy is ki tudom mosni. Nem tudom akkor mi lehet a baj, mert tényleg minden samponnal kijött eddig. Egyedül a samponszappanommal nem sikerült, de minden mással igen.
2012. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek ugyan olyan a haja, szerintem ezért :) Mert ami beválik neked, az lehet nekem nem, és fordítva.
2012. okt. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!