Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akneroxid gélt miután felvitte...

Akneroxid gélt miután felvittem le kell mosni vagy fent kell hagyni egy bizonyos ideig?

Figyelt kérdés

Ha igen, menni ideig? Lehet egy éjszakára? Vagy csak pár perces állás után lemosni? (Nem írja a tájékoztató)

És ha kiszárítaná, kipirosítaná a bőröm bármilyen hidratáló krém alkalmazható rá? Vagy konkrét fajtájú kell?



2014. máj. 22. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én általában estére kenem, nem kell rögtön lemosni, csak reggel. Az első két hétben vékonyan kend, és készülj fel rá, hogy nagyon fog viszketni. Ez mindenkinél ilyen, nem kell megijedni, ha rendszeresen használod, elmúlik :) És szerintem nyugodtan használj rá hidratálót, mondjuk reggel, hogy megnyugtassa kicsit a bőröd.
2014. máj. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet egész éjjelre, csak tegyél valamit a párnádra, mert kiveheti a színét, ha jól emlékszem. És elsőre inkább hétvégén próbáld ki, bár már gondolom mindegy. :D

Én a helyedben eltenném őszig, ugyanis erősen fényérzékenységet okoz, még akkor sem javasolnám, ha már használod egy ideje, de így, hogy most kezded, pláne nem tartom jó ötletnek még éjszakára sem. Magadtól találtad ki, vagy orvos javasolta...?

Krém igazából mindegy, ne ezen spórolj. A drogériás színes-szagos vackokat inkább hanyagold, patikában kérj valami megfelelőt, ott tudnak segíteni. Lehet, hogy egy párszáz forintos kevert krém is jó lesz. A lényeg, hogy ne legyen tele irritáló anyagokkal (parfüm, színezék, parabének, stb) és ne legyen komedogenikus. Ez igaz az arctisztítóra és tonikra is, érdemes lenne azokat is lecserélni.

És remélem a megfelelő, magas faktorszámú fényvédőt mondanom sem kell. Még borús időben is kell, nem hiszem, hogy szeretnél a napfény miatt még több bőrproblémát, ugye?

2014. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most éjszaka tettem fel először, mert tegnap vettem meg a gélt. Reggel mostam le, és nem kentem rá semmiféle hidratálót még, mivel azt olvastam csak akkor kell, ha kiszárítaná. De attól persze venni fogok egyet, azt a gyógyszertárasat fogom kipróbálni!

Nem az orvos javasolta, én magam néztem utána, és sok jót olvastam, ezért kezdtem neki, mert utálom azt arcom ahogy most kinéz!

Fényvédőm még sosem volt, lehet veszek, bár nem tudom abból milyet kell, és hogy használjam :/

Még csak egy kérdésem lenne. Írja a gél tájékoztatójában, hogy orra, szájköré se lehet használni, viszont nekem ott van a legtöbb pattanás :/ Ha mégis kennék rá mi baj lehet?

Amúgy köszönöm a válaszokat! Ment a zöld!

2014. máj. 23. 12:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Orra is szoktam kenni,és még nem esett le :) Száj köré tényleg nem használnám, ki tudja, mi lesz ha a szádba jut. És amíg használod, ne a kedvenc pizsidet vedd fel, mert durván kiveszi a színét. (pont ezért pólófestésre is alkalmas ;))
2014. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nagyon pattis ez se fogja elmulasztani sajnos. gyógyszeres kúrára lenne szükséged.
2014. máj. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt írja napozni a használata közben nem ajánlott, nem szabad. De csak az arcot nem érheti nap, vagy az egész testet? Tehát ha eltakarom az arcom akkor napozhatok? Vagy inkább kerüljem a napot? :/
2014. máj. 26. 14:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen, ahol bekented a krémmel ott nem szabad napfénynek érnie.
2020. dec. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!