Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik a jobb: a meleg vagy a...

Melyik a jobb: a meleg vagy a hideg gyanta?

Figyelt kérdés
Még sosem gyantáztam. De a borotválás olyan macerás és nem is olyan tartós. Pár osztálytársam gyantáztat, de csak meleg gyantával, én a hideg felé hajlok. Kinek melyik jött be? Melyik a jobb?

2014. jún. 12. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen meleg! A hideg semmit sem fog kiszedni, nem tapad meg kellően a szőrszálakon, csak maximum, mint egy cellux és ugyebár azzal nem sok mindent lehet kiszedni.:)

Persze a meleget sem úgy kell elképzelni, hogy tűzforró, sőt, pont ügyelni kell arra, hogy ne legyen forró, meg ne égesd Magad. Görgős gyantát ajánlok, mikróban melegíthető és nagyon egyszerű a használata. Szőrnövekedéssel megegyező irányban kened fel, szintén megegyező irányban simítod rá a textilcsíkot jó alaposan(ez is kapható a gyanta mellé rossmannban, dm-ben pl.) és ellentétes irányban rántod le. Fontos, hogy a bőrt megfeszítsd, mielőtt lerántod, mert másképp beleszakadhatnak a szőrszálak, véraláfutásos lesz. És szintén fontos, hogy lerántsd egy hirtelen mozdulattal!Nem kell finomkodni, megfogod az anyag alját és letéped!Minél határozottabb vagy, annál szebb a végeredmény!A maradék gyantát olajjal tudod leszedni, és a végén valami illatmentes,egyszerű krémmel hidratálj, lehet kapni gyantázás utáni gélt is, bár azt még nem próbáltam.

Sok sikert!:)

2014. jún. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
A hideg nem jó semmire, felesleges azzal kínlódni és drága is. Ahogy az első írta, patronos az jó, de ha mikróban melegíted lehet nem lesz megfelelő, érdemes venni patron melegítőt, nem egy drága dolog.
2014. jún. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hideg gyantát vettem (nekem is első volt) és először kicsit bénáztam vele, de mire a végére értem, rájöttem, hogy kell. Előtte én is borotváltam, de attól biztos sokkal jobb! Lehet, hogy gyengébb, mint a meleg gyanta (vagy nem tudom, azt még nem próbáltam), de ez is van olyan hatásos. Lassan 1 hónapja csináltam, és van, ahol még mindig nem nőtt ki. Én örülök, hogy kipróbáltam! :)
2014. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meleg gyanta. De érdemes hozzá melegítőt venni. ( egy ilyen szett kb 4000ft) Én azután szereztem be egyet, hogy a mikrós módszerrel megégettem magam.

Nagyon gazdaságos is, mert a későbbiekben csak a patronra és gyantacsíkokra kell költeni (kb 500-500 ft mindkettő) És azzal akár az egész tested leszőrtelenítheted.


A hideget is próbáltam, nagyon csúnya lett az eredmény. Alig szedett le valamit és többnyire csak kipirosodott és ragadt tőle a lábam. Pluszba még drága is volt.

2014. jún. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Meleg. Nem muszáj mikrózni én edényben szoktam forralni, úgy könnyebb eltaláni a hőfokot. Egyébként a használati útmutatón rajta van hány percig kell.
2016. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!