Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van még valaki, akinek hasonló...

Van még valaki, akinek hasonló tapasztalata van gyantázásról?

Figyelt kérdés

Kipróbáltam már minden szőrtelenítési technikát (borotva, epilátor, gyanta, krém...) és azért kezdtem gyantáztatni, mert amikor epilálok, akkor nem tépi ki gyökerestül, hanem csal leszakítja a szőrszál egy részét...viszont a gyantázásnál sem tapasztaltam semmilyen különbséget, akkor is egyszerűen csak letépi a tetejét, tehát kb. semmi értelme gyantáztatni, mert ugyanolyan az eredménye, mint a borotvának, csak sokkal tovább tart megcsinálni... Veletek is előfordult ilyen?

Annyit szeretnék még kérdezni (remélem, érthető lesz), hogy borotválás után, mivel levágom a szőrszál "tetejét", nem ugyanúgy fog visszanőni, mint amilyen előtte volt. Úgy értem, hogy az emberi szőrszál a vége felé elvékonyodik, míg a borotválás után már nem vékonyodik el a vége, hanem tök egyenes lesz.. viszont nekem gyantázás után is ilyen, nem csak borotválás után. Ti is tapasztaltatok ilyet, vagy csak én vagyok mutáns? :D Nem tudom, értitek-e a problémámat.. :D Lehet ez ellen tenni valamit, vagy most már örökre így maradok? :D Mert így tényleg nincs értelme kiadni pénzt gyantára, ha borotvával is szinte ugyanazt a hatást érem el.. :/



2014. jún. 16. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha csak eltépi akkor valamit nem jól csinálsz, vagy rossz az epilátorod/gyantád.

Én úgy voltam ezzel hogy kaptam egy epilátort, gyenge, olcsó fajta, Dyras vagy mittudomén milyen márka, ez a szőr nagy részét ki sem szedte, a többit eltépte. Évekig azt hittem velem van a baj, de nem, mert kaptam egy Braun Silk Epilt, és az kiszedi gyönyörűen az én erős szőrömet is. Persze csak ha jól tartom, mert ha oldalra húz ki szőrt akkor van hogy eltépi. Tehát figyelni kell hogy a lábadon hogyan nőnek a szőrök és ahhoz képest kell jól tartani az epilátort. Nem árt előtte puhítani a bőrt, hogy könnyebben kijöjjön a szőröd.

A gyantánál ugyanúgy kell figyelni hogy nő a szőröd és azzal ellentétesen lerántani. Kivéve cukorpasztánál mert ugye ott szőrnövekedéssel megegyezően kell letépkedni. És ezekből sem jó mind, pl veet, x-epil nagyon gyenge fajták.

2014. jún. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem jó technikával csináltad ha igy sikerült. A gyanta az egész szálat kitépi, persze ha elég hosszú hozzá minimum 3-4 mm.
2014. jún. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj kozmetikushoz gyantáztatni.Érdemes elnézni ahogy ő csinálja,a gyanta tövestől tépi ki a szálakat,ha ez nem sikerül nem elég meleg a gyanta vagy nem feszíted ki rendesen.
2014. jún. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) De akkor is ilyen volt az eredmény, amikor kozmetikus csinálta, tehát valószínűleg nem én rontottam el. Természetesen tudom, hogy milyen irányban kell felkenni a gyantát és lehúzni, szóval valami más lehet a gond. Az epilátorom lehet, hogy nem jó, ahogy az első válaszoló írta, de ez már a harmadik epilátorom, szóval... :D Nehéz elhinni, hogy mindegyik rossz volt, de ettől függetlenül lehet, hogy igazad van. Volt egy Rowenta EP1030F0 epilátorom, aztán egy braun-silk epil (ami neked bevált), és most van egy Phiilips epilátor.. és egyik se valami jó :S Mindegy, attól még köszönöm szépen a válaszokat és az ötleteket! :)
2014. jún. 16. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha meleg gyantát használsz akkor kipróbálhatod, hogy szőrnövekedéssel ELLENTÉTESEN kened fel és MEGEGYEZŐEN téped le. Sokkal kisebb az esélye, hogy elszakítod a szőrszálaidat. A cukorgyantánál láthatod ezt a technikát, de bármilyen másik gyantával is ugyanúgy működik.
2014. jún. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm neked is az ötletet!! :)
2014. jún. 22. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!