Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akinek hasonló típusú bőre...

Akinek hasonló típusú bőre PATTANÁSOK ellen ajánlana valamit?

Figyelt kérdés

Nekem zsíros az arcbőröm főleg a T vonalban homlok orr. Orromon elég sok a miteszer. Nincsenek nagy pattanásaim inkább apróbbak de azok az egész arcomon már nagyon idegesítenek hogy nem tudok velük mit kezdeni. Bőr radír meg minden szart próbálgatok ilyen gyulladáscsökkentőt is de nem nagyon.

A pattanások környékén elég pirosos is a bőröm tehát nem csak pattanások vannak de piros is ez főleg az orrom környékén. Aki hasonló cipőben járt és talált rá megoldást írjon valamit előre is kösz!!!


2010. jan. 3. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia!


írj nyugodtan privátba

már nincs kedvem leírni még egyszer, mert már kétszer is lefagyott az oldal, de uebben a cipőben jártam, tudok tanácsot adni.


Üdv


Reni

2010. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem menj el egy kozmetikushoz és kérd ki a véleményét, ő ért hozzá és a bőrtípusodnak megfelelőt ajánl.
2010. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nekem is ilyenek vannak, de nem tudok velük mit mitcsinálni
2010. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én cukor+viz keverékéveel radiroztam le az arcom (ne legyen túl hig de azért vmennyire tudd kenni)

aztán élesztő+tej masszát használtam arc maszknak és tök jó volt

ha kméti vagy akkor tok ajánlani egy kozmetikust aki csinál neked ijen pattanás"riasztó lötyit"

2010. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sziia!!Én is iulyen téren köszködök a pattanások ellen már használtam egy csomo féle kütyüt de semmi sem segített..Jártam Én is bőrgyógyásznál csak krémeket írt fel..De én most megáltam egy hatásos lötyinél..a Neve Aknesol patikákban lehet kapni..Leszárítja a bőrödről a pattikat..Nekem ez bevált..Amióta használom nem jön ki annyi patti ami pedig már "kinnt" van azt peig leszárítja...Sok szerencsét
2010. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

arcradír, kamillás gőzölés, hidratáló, alvás.

nekem ez vált be, és a pattanások a negyedére csökkennek 1-2 nap elteltével. sőt nekem a homlokomon voltak ilyen bőrszínű pattanások is, amik ilyen nagyon aprók, de nemis pattanások csakilyen nemtudom mik, na mindegy, és ezeket is teljesen eltüntette már a következő napon.

2010. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Loreal pure zone tonik+ vichy normaderm krém minden este! Ez a komináció csodát tesz, hidd el!
2010. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is iylen a bőröm.DE nem pattis max néhány miteszer ami annyira nem feltűnő. Először is nekem elegem lett a bolti kencékből próbáltam márkás loreált vagy bio alverdés tonicot tisztítót krémet.Nem jött be uyganúgy megvoltak a pattik.

Én arctisztításhoz szappant használok olyat amiben a lehető legkevesebb a káros anyag meg ph semleges! ezután méhpempős krémmel kenem be nagyon keveset használok belőle mert különben csillog a bőrt. rÉGEN NEM SZERETTEM EZT A KRÉMET mert zsírosnak találtam de most már rájöttem hogy kevesebb többet ér és ilyne biopiacon veszi anyukám 1200 ft sokáig elég,AZért szerintem a krém is sokat számít mert szerintem amit én használok abban nincsen kőolajszármazék mint a bolti loreal vagy niveába.ÉS patti csak max akkor jön ki ha menstruálok az államon szokott lenni 1-2.vagy ha utazok és koszos a vonat és az arcomhoz érek véletlenül de ez egy évben kétszer fordul elő,,szoval ennyi az én tapasztalatom,Nem mondom hogy csoda fog történni, mert lehet neked nem fog bejönni ez a módszer.DE én már nem nagyon hiszek azokba a bolti termékebe , ne tud meg mik kerülnek bele,pakura meg más anyag.Na ez csak az én véleményem szia

2010. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

hát köszönöm a tanácsokat :(

sajnos ettől tartottam hogy 10 ember 10 módszer és akkor most próbálgassa végig az ember vagy hogy a pi..ba :S

2010. jan. 3. 20:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Hali! Az első vagyok, páran írtak az e-mailemre, ezért kénytelen voltam még egyszer begépelni. Ha nem gond, akkor az egyik válaszomat küldöm el, amit egy fiúnak címeztem. Remélem hasznos lesz másoknak is.



Szia!


Most 22 vagyok, de kb. 15 éves korom óta nekem is hasonló panaszaim voltak. Kozmetikushoz szerintem ne menj, és egyáltalán nem értem, hogy mért van az, hogy valaki még hisz abban, ha szétnyomkodják a bőrét, majd nem jönnek ki újabb aknék az arcán... A mitesszerek kitisztítására jó, de ha nem ülnek mélyen a mitesszerek, akkor azt egy sima dm-s avgy rossmann-os bőrradír is kiszedi.

Szóval elmentem bőrgyógyászhoz, és évekig kísérleteztek rajtam. Tetran alapú krémeket, ecsetelőket használtam, amik egyáltalán nem segítettek. Aztán a Diane 35 nevű gyógyszer segített, de az mellékhatásaként fogamzásgátló, szóval fiúk nem szedhetik. Egyébként nagy butaság volt a részemről is, mert tényleg teljesen elmúlasztotta, egy db pattanásom nincs, gyönyörű bőröm, viszont ez egy ördögi kör, mert ha abbahagyom a szedését, előjönnek. Pedig hosszú távon állítólag májkárosító-hatású. Nekem emiatt más módszert kell találnom. A barátom egyébként orvos, majd megkérem, hogy beszélhessek egy bőrgyógyász kollegájával, és megírom mit mondott.


A lényeg, hogy a bőrgyógyászok szerint fél év alatt kiderül, hogy a felületi kezelés (tehát krémek, lemosók, ecsetelők) használnak-e valakinek. Ha nem, és még mindig ilyeneket írnak fel neked fél év után, akkor ,ár csak kísérleteznek. Fél év próbálkozás után gyógyszeres kezelés javasolt, ettől azonban húzódzkodni szoktak az orvosok, mondani kell nekik, hogy azt szeretnéd, és ennyi. Roaccutan-t szoktak felírni a legtöbb betegnek, ez nagyon kiszárítja a bőrt, de nem mindenkinek válik be. Előtte májfunkció-vizsgálat szükséges.


Tehát szerintem ezek a lehetőségek:


1. Menj el egy bőrgyógyászhoz, hangsúlyozd ki, hogy már eleged van a sok próbálkozásból, hatásosat szeretnél. Valszeg felír majd vmi felületi kezelést.


2. Fontos, hogy HÓNAPOKIG használd, amit felírt, mert ha két hétig nincs változás, akkor az nem azt jelenti, hogy a 3. héten nem lesz. Ez egy kúra, ennek ez a lényege.


3. Közben mindig tisztítsd az arcod, kerüld a lúgos szappanokat, mert azok elszaporítják a kórokozókat. Simán mosd le pl fabulon tinitonikkal, dm-ben is lehet kapni, bárhol. Igény szerint használj bőrradírt, az eltávolítja a felesleges zsírt.


4. Így nagyon száraz lesz a bőröd, de hidd el, meghozza a hatását.

5. Ha esetleg mégsem, akkor jöhet a gyógyszeres kezelés, de ott is fontos a kúra, vagyis, hogy ne hagyd abba egy hónapnál, ha nem használt addig.


Remélem segítettem, ha még van kérdésed, bármi, nyugodtan írj!


Üdv!

Reni

2010. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!