Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hennával hajfestés? Mit...

Hennával hajfestés? Mit hogyan csináljak? (Bővebben lent + LINK. )

Figyelt kérdés

Most próbálnánk ki először az itthoni hajfestést, még soha nem csináltam ilyet.

A hennára gondoltam, merthogy az természetes, nem roncsolja annyira a hajat. Olvastam még olyat, hogy valaki utána indigózta, erre is kíváncsi lennék, miben különbözik, mik a vélemények, hogyan kell használni.

Arra is kíváncsi lennék, mennyire tartós. Jó lenne ugyebár, ha tartós lenne, de félek, hogy, ha elrontjuk, akkor sokáig megmarad a rossz szín. Azért félek, mert elég bonyolult szín az, amire szükség lenne: [link] <--- Ebből mondjuk a sötét mahagóni, de egyéb lilás árnyalatok is jók (a vöröses-lila, nem a hupilila verzió :P). Pl.: [link] <--- Itt a második fele, vagy ez is nagyon tetszene: * kommentbe linkelem. Egyáltalán létre lehet hozni hennával ezeket a színeket?

És mennyibe kerül? Mert a neten nézegettem, és találtam 3000 párszáz és 700 Ft-os árkategóriában is.

Mekkora adag / hány csomag festék kell belőle? Kb. vállig érő, sötétebb vöröses, dauerolt hajról lenne szó.

Most egyelőre ennyi kérdés jutott eszembe, ha lesz még, leírom kommentben. :P

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni, tippeket adni, esetleg leírná a művelet menetét, stb.



2014. júl. 4. 18:24
 1/6 A kérdező kommentje:

Huhh, bocsánat, ez egy link lenne, de akkor inkább linkelem máshogy:

[link]

2014. júl. 4. 18:33
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

A henna az nem roncsolná? :o Én még nem is hallottam róla, hogy hennáéval is meglehetne csinálni.. Nem fogja befogni a fejbőrös is?

Plusz nekem a henna a bőrömről gyorsan lekopott, szerintem a hajadból is pár mosás alatt kikopna, és kopás közben csúnya színe lenne.

2014. júl. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Hennával nehezebb pontosan azt az árnyalatot eltalálni amit szeretnél, mint kémiai hajfestékkel. Lilás vagy nagyon intenzív bordó/vörös tiszta henna növénnyel nem érhető el. Amelyikkel igen, abban általában sodium picramat van, ami intenzívebb színt eredményez, viszont rákkeltő. A hennával inkább természetesebb vöröses árnyalatokat érhetsz el, annál élénkebb lesz, minél világosabb a hajad. Teljesen szőke hajon narancssárgás is lehet. Minél sötétebb a haj, annál kevésbé lesz intenzív az eredmény, mert a henna nem világosítja a hajat, csak a felszínére rakódik rá. Kicsit kopik mosások alkalmával, de nem kopik le teljesen idővel, hanem lenő, mint a kémiai hajfestékek. Annyi az előnye, hogy kevésbé látszik (legalábbis nálam) az átmenet. A tiszta henna növény nem roncsolja a hajat, viszont ha gyakran változtatod a hajszíned, akkor inkább nem ajánlom. És ahogy általában a vörös hajfestékekkel, a hennát is csak nagyon nehezen lehet leszívni a hajból, szóval szőkítésről utána jó darabig ne is álmodj, mert tönkrevágja a hajad, mire a sokadik alkalomra valamennyire kiszeded a sárgás/vöröses árnyalatot. De egyébként nagyon szeretem és ajánlom. Sokkal fényesebb és jobb állagú tőle a hajam.
2014. júl. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

És erről egyébként mit gondoltok?

És mit mondotok a mennyiségre?

+Indigóról valaki tapasztalat?

2014. júl. 4. 23:27
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

Ez egy gyógynövényes hajfesték :/

antalvalin nézz utána az indigónak és a hennának

2014. júl. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A henna nem kopik ki csak lenő. Nekem évek óta nem volt festve és még mindig vörös.

A henna színét nem lehet centis pontosággal belőni, ha ere vágysz, a henna nem neked való. Az igazi henna csak vörösre fest. A hajad színe, és az idő amíg rajtahagyod, az határozza meg, hogy milyen vörös lesz. Illetve egy-két anyag belekeverése segíthet, de ez egyáltalán nem olyan mint a vegyi festék.

Ha nem igazi hennát veszel, ami 100% természetes, akkor az egész felesleges, mert a hennának az a lényege, hogy nem vegyszer, ilyen alapon vehetnél sima hajfestéket is, aztán kész.

2014. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!