Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Festett, vasalt, töredezett,...

Festett, vasalt, töredezett, ronda hajból szép egészséges? Segítség!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3-4 éve elkezdtem azt a marhaságot, hogy vasalom a hajam. 1 éve elkezdtem festeni, padlizsán színűre az amúgy elég sötét barna hajam. Már meguntam, lenövesztés nélkül nincs megoldás? Újra szeretnék hosszú (most mell alattig ér) barna hajat! Nagyon törik, eléggé hullik is. ! Már egy ideje egyáltalán nem vasalom, és abbahagytam a festést. Mik legyenek a következő lépések? Segitsetek, kérlek! :)

2014. júl. 16. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

A töredezett résszel nem lehet mit csinálni, azt szépen le kell vágatni, különben csak még föjjebb fog "mászni", és később még többet kell levágatni. Nincs semmilyen csodaszer, ami a törött részeket összeragasztja. Valószínűleg a töredezés belejátszik a hullásba is.

Ha a töredezett részt levágattad, a végeket ápold kókuszolajjal, így később kevésbé fog törni.

Vegyél aszkorbinsav port (C-vitamin), azzal elvileg (!) le lehet szedni valamennyit a festékből. Teljesen biztos nem szedi le, de sokat radírozhat rajta. Ha sokat leszedett, vissza tudod festeni az eredeti színére, de hogy ne rontsd tovább a helyzetet, használj rá Henna festéket. Előre szólok, hogy SOKKAL drágább, mint a vegyi festékek, de ezt már csak egyszer kell majd megvenned.

Emellett vegyél DM-es Das Gesunde Plus hajvitamint, 60 darab kb. 800 Ft és sokkal többet ér, mint a drága szépségvitaminok.

2014. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, egyébként a c vitamin segített már szinte barna a hajam csak még kicsit érdekes.!
2014. júl. 16. 21:50
 3/10 Dorina728 válasza:
100%
Előszöris a sampon: én is vasalom a hajam és rettentően szárítja de ezért használok Garnier Fructis Goodbye Damage sampont. Egyszerűen imádom. Valami fantasztikus h milyen szépen cisszaadta az eredeti szépségét. Hiába vasalom néha(!) akkor is látszik h rengeteget javult. Ha meg egyáltalán nem vasalod akkor még szebbe fog látszani.:) emellé még használhatsz hidegen sajtolt olajakat. Az indiai nők használnak ilyeneket ezektől olyan meseszép a hajuk.(pl.szőlőmagolaj,ricinusolaj) szerintem először a ricinus olajjal próválkozz mert nem macerás(rákened,jól(!!) leöblíted) nem is drága(patikákban lehet kapni) szépen helyreállítja a hajad+a bónusz ettől gyorsabban is nő a hajad.:) de elsőnek viszont ne sok ricinus olajat vegyél mert ha esetleg neked nem válik be akkor ne legyen pénzkidobás. De azt mondják h a szőlőmagolaj is nagyon jó.:) a festésben nem tudok segíteni ahhoz nem éetek. Remélem ezzel tudtam segítani.:)
2014. júl. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mindenki mindennel tud szinte segíteni, mert nagyon elvagyok keseredve. :/

A ricinus olajról olvasgattam, van akinek hullik tőle a haja, kicsit félek tőle, de egy próbát megér. Be fogok szerezni, köszi a választ. :)

2014. júl. 16. 22:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló helyzetben voltam, csak köldökömig ért a hajam, és már fésülni sem tudtam. Vállig levágattam, elfelejtettem a vasalást, de festeni azóta is festem. Gyönyörű, egészséges hajam van, és 1 év alatt a mellem alattig ér már.
2014. júl. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy vágasd ki belőle a törést, mert a hajszál hosszanti irányban tovább fog hasadni. Nem ismételnék, a ricinusolaj tényleg jó, illetve hajmosás után használj nagyon enyhe almaesetes vizet utolsó öblítésnél. Ez elméletileg a savas kémhatása miatt lesimítja a töredezett haj kutikuláit, így a haj kevésbé lesz sérülékeny. A hennás festéssel vigyázz, mert elméletileg vegyi festés után 3 hónapig nem lehet hennát kenni a hajra, én próbálkoztam vele anno, baja nem lett szerencsére, de nem is fogta be, második hennázás után is könnyen kijött a színe. Valamint, a körmösöm csináltatott brazil keratinos hajegyenesítést, neki mondjuk olyan göndör volt a haja, mint a feketéké, de most szép, sima, egyenes, és azt mondja, hajszerkezet visszaállításra is nagyon jó. Ez mondjuk drágább mulatság, mert 20,000 körül van az ára.

És most jutott eszembe még valami: amíg kisgyerekek voltunk, az öregek azt javasolták, hogy tojássárgáját keverjünk ki olívaolajjal, azt tegyük a hajunkra folpack-os dunszt alá, nem tudom, ez használhat-e valamit a te esetedben.

2014. júl. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, eldöntöttem levágatom. :) bánfi hajszeszről vélemények?
2014. júl. 17. 09:46
 8/10 Dorina728 válasza:
A bánfi hajszeszről már hallottam bár még nem próbáltam mert azt mondják h kicsit húzós is az ára ès még sajnos nem is találtam sehol. De amiket hallottam róla azok csak jók. Állitólag gyönyörűvé teszik a hajat.:) örülök h segíthettem.:)
2014. júl. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben járok. 21 éves vagyok, 14 éves koromtól kezdve vasalom és festem, előbbit napi szinten csináltam, utóbbit havonta (de volt, hogy minden hónapban más színe volt, rendszeresen szőkítettem, sőt, nem egyszer volt, hogy kétszer festettem egy hét alatt, mert nem tetszett az eredmény).

Most kezdtem el lenöveszteni a festett részt, és már vasalni sem vasalom, leírom mit csinálok, hátha tudok segíteni.

Le kell vágni a töredezett részt, ez elkerülhetetlen. Ha nem teszed, egyre feljebb fog törni, aztán nem csak pár centit kell vágni a végéből, hanem akár 15-öt is. Ezt a frissítő vágást rendszeressé kell tenni, és úgy döntöttem, hogy minden évszakváltáskor fogok vágatni belőle. Aztán meglátom, hogy elég-e, vagy netán rendszeresebben kell.

Használj pakolásokat, a kedvencem a következő: kókuszolaj mézzel elkeverve, egy kis boltban kapható balzsam vagy pakolás, egy tojás sárgája. Ezt összekutyulom, a hajamra kenem, fóliázom, és hagyom pár órát. Fontos, hogy csak a hajad hosszára kenjél pakolást, mert a fejbőrödnek nem tesz jót, ha órák hosszat nem kap levegőt. A ricinus olajat még nem próbáltam, de a dm-es hajvitamin nagyon bejött, a hajam és a körmöm is erősödött. Két havi adag 1000 forint körül van, akciósan 700 szokott lenni, ezt ajánlom. Próbálj természetes samponokat és balzsamokat használni, nem biztos, hogy a divatos, agyonhájpolt termékek tényleg olyan jót tesznek, mint ahogy beállítják őket.

A rendszeresen végzett fejbőrmasszázs is jó, végezheted kézzel, vagy ilyennel: [link] Napi 5 perc elég, és nagyon kellemes, megnyugtat :)

Került a csatokat, szoros hajgumikat, mert az egészséges részt is megtörik. Ha szereted copfba hordani, inkább a puha hajgumikat részesítsd előnyben.

Nagyon fontos a megfelelő, vitamindús étkezés, és a folyadékfogyasztás.

2014. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A bánfi hajszeszt bárhol lehet kapni! És csak 700 forint szerintem nem zúzós. Egyépként azt használtam régebben, és jó volt, :)

Köszönöm a tanácsokat. Sokat segítettetek. :)

2014. júl. 17. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!