Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » S. O. S. Ma indulunk a görög...

S. O. S. Ma indulunk a görög tengerpartra a családdal, és nekem le kell gyantáznom odalent. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Eddig csak borotváltam a bikinivonalam, de most hosszú időre megyünk, és le akarom gyantázni, ahol tudom. Hogyan kell? A szőr növekedésével megegyező, vagy ellentétes irányban kenjem fel a gyantát, és húzzam le a csíkot?

Mivel már rég borotváltam elég hosszúak a szőrszálak. Vágjak le belőlük kisollóval, mielőtt gyantáznék? Kérlek segítsetek! 15/L



2014. aug. 2. 11:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy most nem csak a bikini vonalamat szeretném legyantázni, hanem az EGÉSZET. Nagyon zavar, hogy oda kell figyelnem hogy mi lóg ki a fürdőbugyiból.
2014. aug. 2. 11:43
 2/7 anonim ***** válasza:

Szőr növekedésével megegyező irányba kendd fel a gyantát, és a szőr növekedésével ellentéte irányba rántsd le a papírt.

Igen, előtte kisollóval vágd le

2014. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
eléggé fájdalmas dolog, mindenesetre ha van kend be utána aloe verás nyugtató géllel/krémmel
2014. aug. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok!:)
2014. aug. 2. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem jó butaságot csinálsz/csináltál.

Nem indulás napján kell nekiállni, főleg elsőre. Lehet, hogy nem lesz szőrös, de helyette totál kipattogsz, begyullad, arról nem is beszélve, hogy holnap már gondolom a tengerben akarsz pancsolni, ami megintcsak nem tesz épp jót a frissen gyantázott bőrnek.

Na meg az intim rész pont az, amit magadnak nem igazán tudsz szépen megcsinálni, főleg, ha eddig még mást se gyantáztál.

Pár nappal ezelőttre kellett volna kérned egy időpontot kozmetikushoz, ez így elég katasztrofális terv. De ne legyen hosszú a szőr, ne égesd meg magad, használj valami szőrtelenítés utánra való krémet, és remélhetőleg jó technikával csinálod, különben garantáltan szörnyű lesz. Az, hogy merre kell felkenni meg lehúzni, függ attól, hogy sima vagy cukorgyanta. Bár patronossal nem is férsz rendesen oda. Lehúzásnál legyél nagyon gyors és a bőrrel párhuzamosan csináld, különben beszakadnak a szálak, kipattog, csúnya lesz, mert csak rángatod a szőrt. :D

Inkább vigyél egy borotvát. Első gyantázás után amúgy sem árt, ha van nálad, mert valószínűleg pár nap alatt lesz pár szál, ami kinő. Fürdés közben meg simán lekapod két pillanat alatt.

2014. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is elcseszett ötlet.

Ha ma mentek vagy még ma vagy holnap reggel tengerbe akarsz majd menni és úgy fog csípni meg égetni, mint a rossznyavaja.


Én 13 évesen gyantáztam le hasonló felkészültséggel a lábamat, mint te most.

Mondanom sem kell másnap fekete harisnyában mentem inkább, mert csupa véraláfutás lettem.

És az csak a lábam, nem olyan intim, érzékeny terület mint a tiéd.

2014. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is, hogy válaszoltatok, de már legyantáztam, és örülök hogy megcsináltam, mert annak ellenére hogy nagyon fájt, szerintem megérte, mert inkább a 10 percig tartó fájdalmat választom, mint feszengeni egy hétig a fürdőruhámban.:D

Hát, nagyon remélem, hogy nem fog kipirosodni, vagy kipattogzani.. én leápoltam ahogy kell, egyenlőre megnyugodott a bőröm, majd meglátom, hogy mi lesz.

2014. aug. 2. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!