Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valaki it írta még régebben,...

Valaki it írta még régebben, hogy fél év alatt 20cm-t nőtt a haja. Hogy lehetséges ez? Mivel lehet hatni a hajra, hogy esetleg gyorsabban növekedjen?

Figyelt kérdés
Már egész hosszú volt a hajam, de mivel nagyon töredezett lekellett vágatni. Most a vállam alá ér épphogy. Most növesztem megint, és elhatároztam hogy nem fogom vasalni, hogy ne járjak megint így. 15-20cm-t legalább szeretnék még növeszteni. Tudom, hogy nem megy egyik pillanatról a másikra, de biztos van valami ami jobban hozzájárul a növekedéshez. (pluszba olyat is mondhattok ami hajhullás/töredezés ellen is van/jó, és dúsítja is a hajat)
2014. aug. 3. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

A 20 cm-t inkább egy évre lődd be. Nem tudom, hogy milyen ütemben nő a hajad, de gondolj bele, hogy ha még 3 cm-t nőne is, akkor is 12 cm-t érnél el fél év alatt, de akinek 3 cm-t nő, az örülhet, mint majom a farkának.


Amit én tanácsolni tudok, hogy egyrészt belsőleg tápláld a hajad, tehát vitaminban gazdag ételek, vagy egyszerűen a Das Gesunde Plus hajvitamin + amit még nagyon ajánlok hozzá, az a köles, a kölesgolyó is jó. Nem kerül sokba. Én pl kölesgolyót minden nap eszek, egy zacskót szoktam beosztani egy, max két hétre.


A másik dolog pedig a töredezés elkerülése. Nagyon sok hajnövesztő lányt ismerek, szinte mindenki, köztük én is 3 havonta vágunk vagy vágatunk a hajunkból 1-2 cm-t. Nem attól nő gyorsabban a hajad, hogy levágatod, hanem attól, hogy nem törik szanaszét a hajad. Minden nap használj hajvégápolót, hetente 1-2-szer hajpakolást.


A lényeg, hogy belsőleg megfelelően tápláld, külsőleg meg vigyázz rá, ügyelj arra, hogy ne töredezzen el.

2014. aug. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Zöldség és gyümölcsturmixok fogyasztását ajánlom, plusz dió, mandula. És a datolya meg banán igazi csodaszer :)
2014. aug. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ezeket enni, nem hajra kenni valamilyen formában,ugye?
2014. aug. 3. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezeket inkább csak edd, szerintem többet érsz vele, ha megeszed, mint ha a hajadra kened. Kenni inkább kókuszolaj, olíva vagy valamilyen bolti hajpakolás, csak ki kell tapasztalni, hogy mi a legjobb külsőleg a hajadnak.
2014. aug. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A bánfi hajszeszt tudom ajánlani. :)
2014. aug. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!