Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan pótolhatnám a kollagént...

Hogyan pótolhatnám a kollagént a szervezetemben?

Figyelt kérdés
elmúltam 20,és azon gondolkodom,h ideje lenne többet törödni a bőrömmel.Mondjuk lehet zselatint enni,és azzal pótolni a kollagént? mert azt olvasom,h a tabletták,nem biztos h hatásosak.

2014. aug. 11. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ez így műkődne, nem lenne ráncos ember :D
2014. aug. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg folyadékot fogyassz, ne dohányozz, ne igyál alkoholt, ne egyél fűszereset, pihenj megfelelő mennyiségben és minőségben, ne lakj szennyezett levegőjű helyen, rendszeresen tisztítsd le a bőröd.

Ha ezt mind teljesíted, onnantól kezdve genetika. Van, aki huszonöt évesen már ráncos, van, aki ötven évesen sem. Kozmetikai cégnél dolgozom, mégis azt mondom, a kozmetikumok elenyésző mértékben javítják a bőr "megjelenését". Lehet segíteni rajta, lehet ápolni, lehet hidratálni, de tartósan ránctalanítani kés nélkül nem.

Ja, és a zselatin cuki gondolat, de butaság. :)

2014. aug. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2-dik meglepőt irt de hasznos. akkor nekem már csak a genetikán mulik minden,h pedig a szüleimet nézem az nem túl biztató,mert 40-45évesen már tiszta ráncosak,ritkul a hajuk,stb..mondjuk ők dohányoznak,kávéznak.én nem,alkoholt sem iszom,egyedül csoki az amiről nehezen tudok lemondani.köszönöm h leirtad ezt a dolgot,anyukmnak is elmondom,majd,mert ő eszeveszetten keni magát mindenféle arctejjel,toniccal,krémmel,ilyen olyan cuccal,amit én nem nézek jó szemmel.

A zselatin meg onnan jutott eszembe,h keresgélni keztem a neten,h mit tehetnék koromnak megfelelően(23)a bőrápolásért,és mindenütt irták h a zselatin az kollagén,vagy vmi ilyesmi.innen gondoltam,hátha azt jó lenne fogyasztani.hiszen állatok csontjaiból,inaiból nyerik,amit mi nem tudunk megenni,de mégis abban van a kollagén. :)

2014. aug. 11. 09:23
 4/6 anonim ***** válasza:

A túl sok kozmetikum is olyan hatással van a bőrre, mint a szemüveg a szemre. Megszokja, és aztán, ha "megvonod" tőle, rosszabb lesz, mint volt.

Mondom, én magam hiába dolgozom itt, nem teszek magamra ezer dolgot. Figyelek a rendszeres letisztításra, magam sem kávézom, dohányzom (ezek vízelvonó-hatásúak), és rengeteg folyadékot (vizet!) iszom. A genetika ellen úgysem tudunk tenni, de legalább azt tegyem meg, ami tőlem telik.

2014. aug. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet kollagén kapszulát is venni, én azt hiszem rossmannban láttam.
2014. aug. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen,de nemrég olvastam,h azoknak a kapszulaknak semmilyen bizonyitott hatása nincs a bőrre.szóval nem akarok szedni különbenis a nagyanyáinknak miért van még 74 évesen is olyan csodás bőre mint egy 45évesnek? hát mi már nem abba a világba születtünk bele sajnos.környezet,levegőszennyezés,stb..

sokan kinevetnek,mert csak sima vizet iszok,ők meg igyák azokat a káros cukros italokat. :) pedig sajnoos nem sok vizet tudok meginni,fél-1 liter naponta. pedig egy 1,5-es flakonnal készitek mindig az ágyam mellé.

2014. aug. 11. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!