Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tudok tenni a zsíros haj...

Mit tudok tenni a zsíros haj ellen?

Figyelt kérdés
Hetente egyszer szoktam hajat mosni de a 4.napon már látszik h zsíros a hét végén meg már elég csúnyán néz ki. Mivel szinte mindig össze van fogva a hajam ezért muszáj fésülnöm. Lehet h ettől zsírosodik olyan hamar? Esetleg tudnátok vmilyen szereket írni ami segíthet? Előre is köszi 16/L
2014. aug. 30. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Hetente egyszer mosol hajat??? Nekem zsíros hajam van, hetente háromszor mosom. Barátnőmnek normális, de ő is hetente háromszor mossa. Szerintem heti 1 az kevés. ... Az összefogott haj sokkal gyorsabban zsírosodik. A fésülni naponta többször kell, nem értem ebben mi a kérdés. Nincs erre semmilyen speciális szer, tanulj meg tisztálkodni. Hajsampon és balzsam, hetente egyszer pakolás.
2014. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
az első totál hülyeséget írt. el ne hidd! én is heti 1x max 2x mosok hajat. Ha többször mosod, akkor csak rontasz a helyzeten. Moss szilikonmentes samponnal hajat (a flakonba belecsepegtetsz 1 v. 2 tucat teafaolajcsöppet), majd szilikonos hajbalzsamot is rakj, de csak a hajvégeidre(a fejbőrre NE) heti 1x szűz kókusz/olívaolajat masszírozok a fejbőrömbe, és az egész hajamra és hagyom éjszaka állni. az is hatásos ha egy tojást, 5 e.k. citrommal és pár csöpp teafaolajjal összekeversz,és azzal mosol hajat. a balzsamozás végén néha ecetes vízzel leöblítem a hajam. a sörös hajpakolás is hatásos. keresgélj a neten,van bőven tipp. egyébként a 4. napon már nekem is látszik, hogy zsíros, felkötöm a hajam, vagy csak sima vízzel megmosom, és kibírja vasárnapig.. :)
2014. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 *Victorique* ***** válasza:

Tini vagy, ez tömegprobléma ebben a korban. Nem feltétlenül az összefogott haj miatt van (nekem pl. kifejezetten jobb a helyzet, amikor copfban hordom). A fésülés, fejbőr megbolygatása, ujjal fésülgetés/ fogdosás miatt viszont már lehet zsírosabb. Az alábbiak több éves tapasztalataim összegzése:

- Hetente 2x nyugodtan moshatod! Ennél többször viszont nem érdemes, mert attól csak még zsírosabb lesz.

- Balzsamot ne nagyon használj, maximum a végére tegyél egy keveset, ha nagyon száraz.

- Samponból gyógynövényeset érdemes választanod, a zsíros hajra valók szárítják a fejbőrt, amire úgy reagál a szervezet, hogy még több zsírt termel, hogy visszapótolja azt.

- A 2in1 samponok is zsírosítanak!

- Ne használj túl meleg vizet, mert ez szintén beindítja a zsírtermelést.

- Ha teheted, hagyd, hogy magától száradjon meg.

- Zsíros ételek szintén okozhatnak zsírosodást.

- Esetleg szárazsampont is használhatsz vészhelyzetben. Ezt drogériákban is beszerezheted, de otthon is készíthetsz: [link]


Sok sikert!

2014. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
na meg dús és hullásmos hajam van, és én csak akkor fésülködöm, ha vizes a hajam. napi 1x max 2x fésülni szerintem bőven elég :)
2014. aug. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és értelmes válaszokat :)
2014. aug. 30. 13:14
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Atya ég! Hetente egyszer? Tehát mondjuk vasárnap mosol hajat? Én egyszer a tévében láttam egy műsort, ahol a nőnek 1 hónapig tilos volt hajat mosni. 1 hét után koszos, zsíros, büdös volt a haja, ott sírt, hogy undorodik magától (úgy lapult a fejére a haja, mintha boci nyalta volna végig). Én egyszer betörtem a fejem, nem moshattam hajat, 4 nap után már annyira viszketett, hogy muszáj volt. Én naponta mosok hajat, az enyém rettenetesen zsíros. Egyik ismerősömnek nagyon vastag szálú a haja, neki is 2 nap után már zsíros a töve. De olyat is tudok, akinek meg olyan száraz a bőre, hogy hajat 5 naponta mos, az arcát pedig vízzel se tudja, mert szárítja. Minden ember más, de még az ultra száraz bőrű ismerősöm se vár 1 hetet. Ez blöööááá! Összefogjátok a hajatokat, csak ne lássák milyen zsíros?
2014. aug. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!