Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van annyiféle hámlasztó...

Miért van annyiféle hámlasztó módszer?

Figyelt kérdés
Gyümölcssavas hámlasztókúra, TCA hámlasztó, Dermaroller, mezoterápia, stb. Lényegében mindegyik ugyanarra a problémára javasolt. A kozmetikai gyümölcssavról azt tudom hogy nagyon kíméletes, nincs látható hámlás, mégis ugyanúgy ajánlják például ráncokra, mint a többi, masszívabb kezelést. Valakinek van valamelyikkel tapasztalata?

2014. szept. 4. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, függ attól, hogy érzékeny-e/allergiás-e az adott illető valamire.

Én itthon bekenem az arcom citromlével, és ugyanúgy szép és sima lesz tőle az arcom.

2014. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Persze, a citromlé is nagyon jó. De gondolom hogy ha ennyi elég neked, akkor olyan drasztikus probléma nincs a bőröddel, egy citromsav nem fogja felvenni a versenyt egy látványos hámlást előidéző kezeléssel.

A kozmetikusok nem használhatnak olyan hosszú tűt a dermarolleres kezelésnél mint az orvosok... mégis mindkét fajta ugyanazt ígéri. Vagy akkor ezek szerint csak ígérik?

2014. szept. 4. 18:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert függ a hámlasztás mélységétől,nem minden anyag jut le a hámrétegben a megfelelő szintre.
2014. szept. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én bőröm például nem bírja a krémeket, dermarollerhez bevallom nem értek, de rendeltem egyet itthonra... utánaolvastam és használom ahogy írják a neten, meg a dobozán... és hatásos, nem okoz gondot mint a krémek. Jóval olcsóbb is, mert a dermaroller csak 800 ft volt, a hámlasztó krémek meg több ezerbe kerülnek.
2014. szept. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A rollerednek milyen hosszúak a tűi? Bár én az ilyesmit mindig orvosra, kozmetikusra bíznám. Tudom hogy sokan hámlasztanak, rollerezek otthon, egyszer én is hámlasztottam itthon, aztán több kárt csináltam mint hasznot... azóta mindig szakemberre bízom. Egyedül a gyümölcssavas hámlasztóval van tapasztalatom. Szép lett a bőröm, de mégsem volt elég hatásos a bőrömön lévő napkárosodásra. Lehet valami mélyebb orvosi hámlasztásra lenne szükség, de igazából ezért nem értem, hogy ha nem mindegyik jut le olyan mélyre, akkor miért ígérik ugyanazt az eredményt? Ráncokra, foltokra, napkárosodásra... Ha a folt a felhámban van, akkor szerintem a bőr természetes megújulása során magától kikopik egy idő után, ha mélyebben van, akkor arra hiába használok gyümölcssavat, ami elvileg csak a bőr legfelső rétegét koptatja, persze stimulálja az irharéteget és a kollagén termelődést is - bár kitudja. (a kozmetikus által használt gyümölcssavról beszélek)

Valaki javítson ki ha tévedek!

2014. szept. 5. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!