Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Előfordult már, hogy a fodrász...

Előfordult már, hogy a fodrásznál nem egészen azt kaptad, amit vártál? Mi történt, mit reagáltál?

Figyelt kérdés
2014. szept. 24. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt... :D Hát, lesápadtam és lehetett egy fejem, de végül is nem szóltam semmit, sokat úgyse tehettem már...:S
2014. szept. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Csillu17 ***** válasza:
89%
Mondtam, hogy milyen jo lett, megkoszontem, aztan mikor hazajöttem elsírtam magam es soha tobbet nem mentem vissza.....:D
2014. szept. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondoltam, hogy rövid lett, de sebaj, majd megbarátkozok vele és nem mondtam semmit..de nem barátkoztam meg vele és többet nem mentem ahhoz a fodrászhoz.
2014. szept. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Dettó mint a második válaszoló... :)
2014. szept. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Fodrász vagyok. Áruljátok már el: ha azt mondjátok, hogy jó lett, akkor honnan tudja a fodrász, hogy mégsem jó?! Szerintem igenis meg kell mondani, ha nem tetszik.
2014. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

20 év alatt nagyon nagyon kevés a pozitív tapasztalatom... pedig sok helyet próbáltam.

Tipikus hibák:

- ha ezt kértem sokat vágjanak (illusztráltam) akkor alig vágott

- ha azt kértem ne sokat vágjon (pár centit) akkor meg sokkal rövidebbre vágta

- volt hogy laza oldal frufrut kértem ere vágott 1 darab rövid tincset a hosszúk közé -.-ˇˇ

- ha azt kértem legyen fokozatos a hajam akkor olyan kevés fokozat volt benne, hogy észre sem vettem

- ha azt kértem ne legyen fokozatos akkor az lett ... xD


Az elején közöltem, hogy nem ezt mutattam, volt akit érdekelt, de a többsége leszarta. Nyilván azóta egyikhez sem járok és ha megkérdezik az ismerősök, hogy milyenek akkor őszintén elmondom a véleményem...


nem értem, esküszöm, nem értem őket. Hozzáteszem ez 4 különböző fodrász volt, mindegyik mesterfodrász és drágán dolgozó :D én pedig soha nem kértem extrát, csak alap dolgokat, és készségesen elmagyaráztam, elmutogattam mit akarok.

Egy jó fodrászom volt, ki is ment Ausztriába


Azóta magamnak vágom és tökéletes :)

2014. szept. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, többször is.

Voltak nagyon egyszerű esetek, ahol konkrétan 3 centit kellett volna a hajam végéből vágni (igen, sima egyhossz, hosszú haj), min. 5, de leginkább 10 centit vágott némelyik fodrász. Volt, akinek megmondtam, hogy rövid lett, erre rábeszélt a fokozatos fazonra, mert hogy az egyhossz haj szerinte unalmas és így mennyivel modernebb lennék én belementem (rossz döntés volt), következő 4 évben lenövesztettem.

Én magamnak vágom, pár ezerért lehet fodrászollót kapni, és gyakorlatilag 15 perc alatt kész, és eddig mindig tökéletes lett (nem mintha nehéz lenne elrontani...)

A festés, színezés, melírozás szintén rossz választás volt, az extraszuper festéktől folyton tört a hajam (a fodrász meg esküdözött, hogy ez egy csúcsminőségű festék, ápolja a hajat-na persze:-) ) Aztán egy másik szakértő beszínezte a hajamat, ami konkrétan mosás nélkül eltűnt a hajamból... Melírozás alatt pedig a tigriscsíkos hajat értették, akkor is, ha mást kértem, és direkt kiemeltem, hogy olyat nem szeretnék. (azóta otthon hennázok-macerásabb, de olcsóbb módszer+szép a hajam minősége és színe is)

Persze gondolom léteznek szuper fodrászok is, csak engem valahogy sose hoz velük össze a sors, és mióta otthon megoldom ezen problémákat, nincs se kedvem, se időm, se felesleges pénzem kísérletezni.

2014. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elvittem egy tépett hajat a fodrászhoz néhány évvel ezelőtt, (13 éves lehettem) aminek elől oldalfrufruja van. Elől mindkét oldalt az államig meghagyta, hátul pedig minimum 10-15 centivel rövidebbre vágta, mint szerettem volna, hátul a tarkómig ért.

Azóta is növesztem, most már a lapockámig ér, sötétszőkéből - szuperszőkebe szerettem volna átmenetesen, "ombrés" hajat, de olyan szinten nincs benne átmenet, mintha csak egy 10 centis lenövésem lenne....

17/L

2014. szept. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én legutóbb azért nem panaszkodtam a fodrásznak, mert azt hittem én néztem félre a képet, amit vittem, s valójában az úgy néz ki, ahogy most nekem, csak az ő haja a képen be van szárítva, az enyém meg nincsen. A képen, egy alapvetően váll alá pár centivel érő, egyenesre, nem fokozatosra levágott, egyszerű frizura volt látható, semmi lépcsőzetesség egyáltalán. A képet megmutattam a fodrásznak, bólogatott, erre megtépte az egész hajam. A leghosszabb és a rövidebb tincsek között legalább 10 centi különbség volt, elől pedig vízszintesen nézve olyan 15 centi hosszan ért az államig, aztán egyszer csak nagyjából lapockáig. Mintha az egér rágcsálta volna meg. Jól megijedtem, hogy te isten, mi lett velem, nem erre számítottam. Akkor azt hittem én vagyok a hülye. Ez márciusban történt, azóta nőtt elöl is pár centit, elmentem egy másik fodrászhoz ugyanazzal a képpel, ugyanazzal a kéréssel, mint legutóbb. Érdekes, most pont úgy néz ki a hajam, mint a képen és pont, úgy, ahogy elképzeltem. Vállig érő egyenesre vágott, ugyanakkor kicsit elvékonyított a vége, de nincs se megtépve, se lépcsőzetesre vágva. A pár hónapot azért kellett kivárni, mert elöl és hátul is ugyanolyan hosszúságúra képzeltem el, és elöl most nőtt meg annyira, hogy ez kivitelezhet kivitelezhető legyen. Nahát!

Amit én tapasztaltam: tetszik nem tetszik, vannak hülye fodrászok, ezt nem lehet kikerülni, a legegyszerűbb vágást is túlbonyolíthatják, találni kell egy jót, s nála megmaradni. Aki kicsit professzionálisabb beavatkozást szeretne (mint pl az ombré is ilyen, én is látom az utcán ezeket a 20 centire lenőtt hajakat, gondolom azoknál is az ombre volt az elképzelés), az szánjon rá akkor több pénzt és menjen el mesterfodrászhoz, akinek korábban látta is a munkáit, mert azokban lehet megbízni. Ezek a mezei fodrászok nem értik, nem is tanulták meg, az ilyen plusz szolgáltatásokért továbbképzésekre kell járni nem kevés pénzért, a falu végén lévő Mariska fodrászatban pedig nem biztos, hogy van ilyen szakember. Én ezt tapasztaltam. Mindenesetre jó volt látni most egy olyan lányt, aki tényleg ügyes és elsőre értette mit akarok :)

2014. szept. 27. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!