Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok akiknek hosszú/nagyon...

Lányok akiknek hosszú/nagyon hosszú hajuk van! Mik az előnyei, hátrányai és egy 10es skálán mennyire "szeretitek" a hosszú hajatokat?

Figyelt kérdés

2014. okt. 2. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Majdnem derékig ér a hajam. Előnye: szép, sokféleképpen lehet hordani, de úgy is jó, ha csak simán megszárítom. Egyszer volt "rövid", váll fölé érő hajam, rengeteget kellett vele foglalkoznom, csak akkor állt szépen, ha beszárítottam, vasaltam, stb. Hátránya: nem igazán van, max. annyi, hogy nyilván tovább tart megszárítani, mint egy rövidebb hajat.

10/10 :)

2014. okt. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha valaki nem szereti a hosszú haját, az levágatja...


Előnye csak akkor van, ha jól is áll neki az a frizura.


Hátránya, hogy több törődést, több anyagi ráfordítást (mivel több sampon kell, tovább kell szárítani, több ápoló kell, stb) igényel, vigyázni kell, hogy ne lógjon bele semmibe, ne fogjuk hozzá semmihez és húzzuk meg miatta, valamint jobban feltűnik a ruhákon/bútorokon a kihullott hosszú haj, mint a rövid

2014. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

derékig érő hajam volt,levágattam ( amit nagyon megbántam),előnye hogy szép és sokféleképpen lehet hordani,nekem a szárítás is max 20 perc volt,viszont nyáron nagyon "belesültem" sokat volt felkötve,mert a munkám folyamán nem célszerű kiengedni,zavaró volt

msot rövidebb a hajam (mellig ér),szárítás gyorsabb de igazából utálom igy a hajam nem áll úgy ahogy akarom, mindig kilóg pár tincs a lófarokból,nekem jelenleg csak a baj van vele:(

2014. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most fenékig érő van. Előnye, hogy nagyon gyorsan, sokféleképpen meg lehet csinálni, variálni. Szép is, sokan megdicsérik. Mivel elég hosszú, le tudom vágni magamnak, nem kell fodrászhoz járni. Hátrány, hogy fél-1 nap, mire megszárad, de ez a vastagsága miatt is van. Meg ipari mennyiségben fogy a balzsam.

10/9

2014. okt. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Előnye: dús, göndör, sokan irigylik.

Hátránya: nyáron 40 fokban meghalok, ha a nyakamba lóg, párás időben szar, ködös időben szar, esős időben szar, sok gondozást igényel, gubancolódik.

2014. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fenék alá érő volt, de levágattam rövid kleopátra stílusúra (még épp sikerül copfba fogni).

Előny volt, h tényleg lehetett variálni, sokféleképpen tudtam hordani, gyönyörű volt (a pasim imádta), de sokat sportolok (úszás, futás, kerékpárversenyek stb.) így az edzések utáni gyakori hajmosás eléggé megviselte és engem is , mert nem volt mindig időm rá, h fél órát szárítsam, balzsamozzam stb. és az úszósapka alá betuszkolni kész katasztrófa volt. hajat mosnom pedig muszáj volt, mert nagyon intenzíven edzünk és megizzadok.

2014. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig volt derékig érő, nagyon dús hajam, de levágattam. MOst újra növesztem, de már nem egyenes, hanem tépett a vége, így sokkal kevésbé macerás, nincs ez a sátor effektus.


Előnyei: hát ugye egyrészt szép, és ha összefogod, akkor könnyű vele az élet, lehet belőle frizurákat csinálni.


Hátrányai: meleg, nehéz, lelapul, kibontva kócolódik, belemegy a szemedbe, szádba, hosszú idő míg megszárad, nagyon könnyedén van lobonc hatása, fokozottan figyelni kell rá.

2014. okt. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. okt. 2. 22:40
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Előnye: szép tud lenni, ha alapból sok, sűrű haja van az embernek. Ha csak szimpla szögegyenes, és még kevés is, az ritkán néz ki jól, bármennyire is fényes és ápolt... De ez az én véleményem.


Nekem dús, göndör hajam van, viszont egy bizonyos hosszúság után már lehúzza a súly a hajam felső részeit, és én nem szeretem, ha csak úgy lóg, formátlanul. Így olyankor már levágatom lépcsőzetesre... Hosszú hajnak nem nagyon lehet formát adni.

2014. okt. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%

Tavaly szeptemberig hátközépig érő nagyon dús szöszi hajam volt. Levágattam vállig érőre, mert:


- túl ribis hatása volt, hogy vékony nagymellű szöszi, hosszú hajjal, azóta komolyabbnak érzem magam, nem bámulnak már annyira

- túl gyerekes volt a fejemmel

- mindig ráfeküdtem az ágyban, vagy a barátom, beszorult a hónom alá, a buszon ráfeküdtem az ülésben

- undorító hosszú hajszálak voltak mindenhol (azóta nem hullik annyira, és nem is látszik annyira)

- a fodrászom azt mondta, hogy már nem divat a hosszú haj, próbáljunk ki egy rövidet.


Ilyen volt: [link]


ilyenre vágták le: [link]


ilyen most: [link]


27N

2014. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!