Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Aknés bőr? Mi a megoldás?

Kiss Nikoletta kérdése:

Aknés bőr? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Két éve hagytam abba (három év után) fogamzásgátló szedését, mivel túlzottan narancsbőrös lett a fenekem és a combom, előtte pedig nem tapasztaltam ilyen tüneteket.

Mióta nem szedem a combom és a fenekem nagyon szép, de az arcom azóta undorító.

Felnőtt(22év) korom ellenére elleptek a pattanások.

Nem tinisen pattanásaim vannak, és nem is a nagyon durva akné, ehhez tudnám hasonlítani:

[link]


Hiába teszek bármit, bőrgyógyásznál is voltam (antibiotikum kúrát írt fel valamint külső krémet), és vért is vettek már tőlem, de semmi. Kozmetikus kezelésekre (hidratálók, tonikok, arcradírok, archámlasztás) nem reagál. Szteroidra nem volt nézve, de ösztrogénra és progeszteronra ki volt kérve, ami normális értékeket mutatott.


Volt már valaki a fogamzásgátló után ilyen cipőben?

Mi a teendő, ti hogyan folytattátok tovább?

Nekem már kezd egy-két sebem sebesedve gyógyulni!



2014. okt. 6. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Azzal számolni kell, hogy ha valaki önmagán folytat orvosi hormonkísérletet, akkor annak lesznek hosszútávú következményei, vagy ezt nem mondta senki ? A hormonegyensúly létrejötte nagyon hosszadalmas folyamat és a háttérben meg ott vannak a genetikai adottságok is. Mivel a pattanásokat a bőrön jelenlevő baktériumok okozzák, ezért csak azt lehet tanácsolni, hogy a baktériumokat visszaszorító szeszes arclemosót kell használni és fűszermentes diétát kell bevezetni.
2014. okt. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, nem szedném még egyszer ha tehetném!
2014. okt. 6. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez lehet egyéni probléma is,de kozmetikusnál hámlasztás,tisztítás segít.Mindenesetre egy vérképet nem ártana nézni.
2014. okt. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mind megtörtént. AZ utolsó, nagyon alapos vérvételre azért nem mentem el, mert a nőgyógyász kijelentette, hogy szerinte egy kicsit több a tesztoszteron, így a fogamzásgátló majd segít....de én azt nem akartam szedni, ezért nem mentem el.
2014. okt. 7. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!