Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szemöldök takaró frufrus...

Szemöldök takaró frufrus lányok/vagy akinek volt már olyan. Lehetne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy úgy 2 napja voltam a kozmetikusnál, aki túlszedte a szemöldökömet és most konkrétan szinte eltűnt az egész. Formátlan, vékony és eltűnt a tekintetem...egyszóval borzalmas. Van rá úgy 3 hetem hogy visszanövesszem, de attól tartok hogy nem fog, mert 1,5 éve szintén vékonyra lett kiszedve (másik kozmetikus...) és kb 1 évembe telt hogy visszanőjön szinte az eredeti állapotára. Helyenként így is hézagos volt...


Szóval ha nem nőne vissza addigra, arra gondoltam hogy vágatnék magamnak egy szemöldök takaró frufrut. Viszont annyit kell rólam tudni, hogy jelenleg vasalom a hajamat, így pl télen elég neki pár perc a hidegben és már hullámosodik is. Ha vágatnék magamnak egy frufrut, gondolom a rövidségéből adódóan is az lenne az első ami felkunkorodna, ergo "funkcióját vesztené" számomra a frufru...Van aki szintén vasalás mellett hordott annak idején/hord frufrut? Tanácsok/tapasztalatok? Mennyire nehéz ápolni egy ilyen frizurát vasalás mellett? Úgy értem, azért még is csak a könnyen zsírosodó, nedvesedő homlokkal érintkezik az a haj egész nap, gondolom ebből adódnak néha kellemetlenségek...


Segítsetek pár jó tanáccsal, még sosem hordtam ilyen frufrut, max rövid oldalfrufrum volt.


Előre is köszönöm! :)



2014. okt. 12. 10:36
 1/6 manó1235 ***** válasza:
Nekem sokszor volt fufrum amúgy is elég egyenes a hajam de én vasaltam mert úgy jobban mutatott... nyáron macerásabb mert akkor izzad a homlokod meg minden, télen nekem sosem volt vele sok gondom. Mivel télen sapkát hordok ezért a frufrum lenyomja vagy hogy mondjam :D szval nem csúszik el és úgy marad, és nem göndörödik. am néha én is túlszedem a szemöldököm , kenj rá ricinus olajat ha otthon vagy de akkor csatold félre a hajad és az jót fog tenni gyorsabban nő tőle.
2014. okt. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 manó1235 ***** válasza:
100%
ja és még valami :) jobb ha tudod hogy nem mindekinek áll jól a fufru pl akinek nagyon kerek az arca nekik a hosszabb haj áll jól mert hosszabbítja optikailag az arcukat. Frufrut a nagy homlokú ill hosszúkás arcú lányoknak ajánlják. De ha mégsem akarnál frufrut mert félsz hogy mégis be hullámosodna akkor vegyél szemöldök ceruzát azzal lehet korrigálni.
2014. okt. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én meg megbántam a frufrut. Jól állt, azzal sose volt probléma, csak sosem tudták ugyanúgy levágni, mindig túl hosszú vagy túl rövid lett. Egy-két hét múltán már nem láttam tőle semmit. Az volt az első rész a hajamon, ami zsírosodni kezdett, fésüléskor ellenben össze-vissza szállt és sokszor nem állt be sehogy. Egy ideig zseléztem, lakkoztam, úgy kicsit tovább bírta. Nekem is kunkorodott, de azt kifejezetten szerettem, mert nem volt olyan szigorú.


A szemöldököd miatt tehát nem érdemes levágatni a hajad, szerintem, hacsak nem nagyon töredezett a vége. Inkább erősíts rá a szemöldöködre ceruzával, amíg vissza nem nő rendesen.

2014. okt. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én hajam olyan mint a drót , hiába vasalom jön egy kisebb pára , köd , eső , hó felugrik.

Én magamnak vágtam frufrut de elcsesztem ha ilyesmi hajad van ne nyúlj hozzá mert megfogod bánni ...a szemöldököddel kapcsolatban annyit tudok mondani hogy vegyél szemöldök ceruzát , azzal próbáld meg :)

2014. okt. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja hát a fejformámmal nem lenne gond, ilyen szempontból mert pont nagy homlokú, hosszúkásabb fejű egyén vagyok...:) Amúgy is gondolkodtam egy időben a frufrun, de az említett vasalós aggályom miatt nem vitt rá a lélek.


Értem, akkor biztos vagyok benne, hogy nekem is hasonló küzdelmeket kéne folytatnom a frufrummal...:/ Akkor ez sztornó, biztosan nem vágatok. Bár a fodrász legutóbb ajánlgatta is, oda is igazította és mondta, hogy szerinte nekem kifejezetten jól állna, nem mentem bele...Ő ilyenkor ugye nem tudja, hogy én hazáig sem érek de már sajnos nem úgy fog állni az az álom frufru ha hideg van. A hullámos kezelhetetlen haj átka...


A szemöldökceruzáról pedig annyit, hogy ha nem nő vissza elfogadható mértékig, akkor veszek, de igazság szerint nem használtam eddig sosem és nem is terveztem. Alapjáraton elég nagy szempilláim vannak, a szemöldököm sötét és formás....volt :'( így nem használtam ilyesmit eddig sosem. Suliba járok még, örülnék ha nem kéne ilyesmi változtatásokat bevezetnem, már csak a többiek miatt is...Van akik szeretnek az ilyesmin csámcsogni :D Na és meg kéne tanulnom igen gyorsan a használatát, az elején pedig biztos vagyok benne hogy bénáznék, lévén hogy nem sminkelek/sminkeltem sosem.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, jó tudni hogy mire vállakoznék/tam volna a frufruval. :)

2014. okt. 12. 11:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Én magamnak vágtam, és soha nem bántam meg .:D
2014. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!