Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mikortól kezd javulni a bőröm...

Mikortól kezd javulni a bőröm az Isotretinoin Teva ( 30mg) lágy kapszulától?

Figyelt kérdés
Tudom,tudom türelem rózsát terem, de szörnyű nap mint nap tükörbe nézni, mert az államon lévő gyulladt nagy pattanásokat alapozóval sem tudom eltüntetni :( Kamasz koromban is problémás volt a bőröm de nem ilyen szinten ( sminkkel nagyon jól korrigálni lehetett a hibákat), akkor felírták a cypromixet, amivel 3 évig nagyon jól eléldegéltem, aztán gondoltam egyet hogy azért már nem ártana abbahagyni... Azóta sokkal rosszabb a helyzet.. fájdalmas gyulladt hólyagszerű pattanások lepik el olykor az állam ( voltam nőgyógyásztól kezdve-endokironológián de semmi..) volt néhány dolog ami használt bizonyos mértékben de hosszú távon semmi se oldotta meg a problémákat,ezért felírta ezt a "mérget" a bőrdoki ( természetesen előzetes laborvizsgálat fejében). Állítólag ez ugyanaz mint a roacuttan sotret és társai.. Szóval aki hasonló cipőben jár és vannak tapasztalatai ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban kérem írjon. Eddig 3 napja szedem( jó tudom ez édes kevés), a helyzet még változatlan, de vki nyugtasson meg h akár jövőhétre már szebb lesz. Szörnyen hiú vagyok és sajnos pattanások miatt elég sokat hiányzok az egyetemről mert sokszor meglátom magam a tükörbe és inkább visszabújok a kis csigaházamba szenvedni:( Már a barátaimmal is nagyon ritkán találkozok, annak ellenére h őket nem zavarják a ragyáim, mégis kerülöm a társasági életet és egyre jobban bezárkózok..:( és hamarosan vizsgaidőszak-szigorlat amikről azért nem lenne túl jó hiányozni..

2014. okt. 13. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Első 3-4 hónapban rosszabbodni szokott a helyzet, még több pattanás, még több helyen előjöhet, utána lesz jobb.

És emiatt ne csinálj semmit másképp meg ne gubózz be... kenj fel egy jól fedő alapozót, korrektort, sminkeld ki szépen a szemed, vegyél fel szép ruhát és senki nem nézi majd a pattanásaidat.

2014. okt. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nos, első 1,5 hónap alatt több lesz mint valaha volt, de utána szinte 2 héten belül eltűnik az összes, de ez nem azt jelenti hogy abba is kell hagyni, megfelelő mennyiségű isotretion kell ahhoz hogy ne jöjjenek vissza. Párszor majd abba akarod hagyni, de a te érdekedben kérlek ne tedd.
2014. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként én meg pont azt vettem észre h egy kicsit javult a bőröm, lehet csak bemesélem magamnak de én így látom, meg a homlokom kis mértékben el is kezdett kiszáradni
2014. okt. 18. 10:34
 4/11 anonim válasza:
én most tartok lassan a 2. hónapnál és már egy kicsit javult :), az elején nekem egy kicsit jobban kijöttek, de ez egyénfüggő h kinek mikor kezd el javulni, de ez mind1, mert amikor a végére érsz úgyis tiszta lesz az arcod :)
2014. okt. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Nekem az első 2-3 hét volt vészes, akkor olyan helyeken is kijöttek, ahol eddig soha (hát, kar). Ne ijedj meg, ha akár több helyen is hámlani kezd a bőröd, nekem főleg az orr-száj környék fájt nagyon, ha nem bírod, kend be Lipobase krémmel (vény nélkül kapható, évek óta használom, nekem erre is bevált). Aztán szépen fokozatosan elkezd letisztulni, nekem 3 hónapos szedés után teljesen tiszta lett:) csak sajnos nyár miatt abba kellett hagyni, és az egy hónap alatt, mire kiürült a szervezetemből, el is kezdtek visszajönni. Most cypromixet szedek, ez letakarította amik visszajöttek és fenntartom vele a szintet.

Tudom milyen érzés egyébként ez a bezárkózás, nekem akkor volt pont legrosszabb a helyzet, amikor munkahelyet váltottam, és persze pont akkor találkoztam többszáz új, ismeretlen emberrel.. Néha én is szívesen itthon maradtam volna, de annyi szabadság nem járt, hogy meg tudtam volna oldani. De már a kezdeni javulási fázisban sokkal magabiztosabb voltam, és ezt mindenki észrevette rajtam, a kolléganők sorra mondták, hogy egyre kiszépül az arcom, ami még plusz önbizalmat adott:) kívánom, hogy te is hasonló sikereket élj át vele! Kitartást!:)

2014. nov. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon cukik vagytok, köszi a biztatást! Helyzet jelentés: szerencsére nem rosszabbodott a kezdeti fázisban a bőröm,most tartok a második hónap elején és már az összkép alapozóval egy tiszta bőr, viszont a koleszterinem és a májenzimeim megemelkedtek plusz 7 napja késik .. pedig mindig órára pontosan jött meg(terhes nem vagyok)Ja és 6 kilót fogytam de ez gondolom inkább a stressz miatt van. Vkinek voltak hasonló tapasztalatai?
2014. nov. 17. 16:02
 7/11 Johii válasza:

Sziasztok

érdekelne hogy most hogy már 1 év eltelt mennyit változott a helyzet ? Nekem a bőrgyógyászom most akarja majd felírni az ISOTRETINON-TEVA-t és nem tudom mit remélhetek az esdig olvasottakból reményt táplálok de a későbbiekben ha abba hagyom a kúrát félek hogy újra vissza térnek a pattanások.

2015. júl. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szia! #5 vagyok, a fentebb leírtak vannak, azóta sem kellett visszatérnem az isotretinoinhoz, elegendő a fogamzásgátló :)

(bár nekem egy időben rengeteg pattim volt, de nem voltak óriási gyulladtak, hegek sem maradtak utána, inkább azért volt csúnya, mert folyamatosan nyomkodtam)

2015. júl. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok, jelenleg 2 hónapja hagytam abba, eddig tiszta az arcom, érdekesség még, hogy 10 kilót fogytam:)
2015. júl. 14. 03:14
 10/11 anonim válasza:

Ez inlább egy kérdés lenne mint sem egy válasz, de jelenleg 20mg ot szedek belőle. Mellette szabad edzenem és fehérjét szedni?


Heti 5 nap járnék edzeni kb 1.5 -2 óráig tartana az edzés (gyúrás)

2017. febr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!