Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinus és argán olaj. Mennyit...

Ricinus és argán olaj. Mennyit, hogyan? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nagyon száraz, sprőd hajam van, ami ráadásul hullik is, és ki szeretném próbálni ezt a két olajat.

A kérdésem az lenne, hogy mennyit kell a hajamra kenni belőlük és hogyan? Mennyit hagyjam rajta?

A finomítatlan változat a hatásosabb?

És kinek van vele tapasztalata (esetleg hasonló hajtípussal)?



2014. okt. 19. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Argánt nem pocsékolnám erre.
2014. okt. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ricinus felesleges, semmit nem csinál a hajjal.

Argán jó választás, pár cseppet kell csak hajmosás után a száraz hajon szétkenni. Nem kell kimosni.

2014. okt. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bia276 válasza:

hello! én használtam a ricinusolajat s bevált ..persze csak az A vitaminos!Hetente max 2 szer vigyél fel egy kis mennyiséget a száraz hajadra .. majd csavard azt egy enyhén meleg törölközőbe s várj 30 percet, akár egy órát is.Ezek után mosd meg jó alaposan hogy ne maradjon olajfölösleg a hajadon. Vigyázz ne kerüljön a hajtövekhez mert akkor nagyon gyórsan fog zsírosodni a hajad !

A másik amit használtam az a petróleum volt az talán még hatásosabb.Hetente egyszer kb 2 hónapon keresztül kend be a száraz hajad petróleummal,majd várj egy órát ezután mosd le jó alaposan. VIGYÁZAT !! NE kerüljön a fejbőrödre mert viszketést s kellemetlen csípős érzetet okoz. Használat közben NE légy cigaretta,tűz,áram vagy olyan dolog közelében ami szikrázhat, mivel a hajad könnyen felgyúlhat egyetlen szikra által is !!! Én ilyenkor kint olvastam egy hintaágyon egy finom tea mellett.

Remélem neked is hasznos lesz valamelyik módszer . Sok Sikert !

2015. nov. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!