Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Amikor leborotválom odalent,...

Amikor leborotválom odalent, másnap piros pöttyös, később pedig (ahogy nő a szőr) pattanásos lesz. Mit csináljak hogy ne legyen ilyen?

Figyelt kérdés

Gyantázás kizárva,az epilátort pedig nem bírom :s

Viszont elég zavaró,hogy ennyire kipattog a bőröm a borotválást követő napon.

Ez ugye szexuális téren is elég taszító tud lenni,szóval mit vegyek?


2014. okt. 20. 00:49
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%

Bármit kensz rá olyan lesz. A miértje marha egyszerű:

Hogyha a bőr szintje felett vágod el a szőrszálat, akkor nem kell a szőrszálnak újra átszúrnia a bőrfelszínt hogy kibújjon alóla. Viszont hogyha csontra levágod borotvával, akkor a szőrszálak egy része beleakad a bőrfelszínbe és ha nem tudja átszúrni a bőrt, akkor begyullad. Tehát nem lehet úgy borotválkozni gyulladás nélkül, hogy ha teljesen levágod. Ezért van az, hogy sok férfi is inkább elektromos borotvát használ az arcára, ami 1-2 mm-rel a bőr felett vágja el az arcszőrzetet és így a bőrt nem kell az arcszőrszálaknak újra meg újra átszúrnia = nincs gyuli xD Ha csupasz puncit akarsz, akkor gyantázni kell, de ott is hogyha nem tőből jön ki és újra nő a szőrszál, akkor begyulladhat, amikor átszúrja a bőrfelszínt. hu de sokat írtam -.-, na :D

2014. okt. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
Egyébként ha rövidre 1-2 centisre leborotválod tök vonzó, nőies. A tisztáságon van a hangsúly. Nem vegyszerek, hanem tiszta víz. Sztem az itt levők 99,99999%-a ha helyes csaj vagy, még le is harapja rólad a maradék szőrt ha tiszta vagy xD
2014. okt. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Lézeres kezelés?

Gyökeres megoldás... vissza nem nő, az tuti.


Kicsit olcsóbb megoldás a borotválkozás ELŐTTI szesz.

Merthogy utána már felesleges kenegetni a koszt a friss sebbe... előtte kell tisztítani.

Nem is lehet ilyet kapni sehol, már sok éve.

2014. okt. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

nekem is az a gondom, mint a kérdezőnek. előtte fertőtlenítem a bőrt, a borotvát, viszont próbálom mindig teljesen leszedni a szőrt. utána megint fertőtlenítés, és próbáltam már utána a hámképző krémet, testápolót, aloe-t, minden sz.rt, mégis mindig begyullad.

a 11-es jól leírta, hogy gyullad be. de nem mindenkinek ilyen, ők hogy csinálják? én is úgy akarom. : D

2014. okt. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én is mindent kipróbáltam rá, amiket itt írtak, volt, hogy mindig új borotvát használtam, amit előtte forró vízben áztattam, ezzel egy ideig egész jó volt. Viszont egyszer fürdés után, szárazon borotváltam le és csodák csodájára nem pattogzott ki utána, hanem nagyon szép maradt:D Azóta úgy csinálom, persze ngyon óvatosan csinálom és bekenem utána mert hát így a bőr felső rétegét sértem, de így semmi kipattogzás sincs:)
2014. okt. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Költőnő? ***** válasza:
Egyszer használjátok ugye csak a borotvát ? V max kétszer. Ami még megoldás lehet; előtte érdemes lehet beülni meleg vízbe, h "puhuljanak " a szőrszálak.
2014. okt. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
25%
NE borotváld le, hagyd meg szőrösen! Sokkal szebb egy természetes szőrös pina mint egy unalmas borotvált.
2014. okt. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Eleinte nekem is ilyen volt, de megszokja a bőr idővel.

A lényeg hogy borotválás után bőrfertőtlenítőt kell használni a területen, meg a borotvát is fertőtleníteni kell mindig. Utána pedig nyugtató krémmel kend be.

2014. okt. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

csak a gyanta a megoldás, illetve a szőrteleníti krém!


lehet kapni intim szőrtelenítő krémet.. nem kell tépkedni,bőrt felsérteni és semmit sem...


olyan meg nincs, hogy valaki nem bírja a gyantát!ha szakszerűen egy kozmetikus szépen legyantáz, sosem fog semmid begyulladni és kipattogzani hidd el.

2014. okt. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
próbáld szőrnövekedéssel megegyező irányban borotválni. nem lesz olyan sima, mint fordítva, viszont kipattogni sem fog.
2014. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!