Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon pattanásos az arcom...

Nagyon pattanásos az arcom mit javasolnátok? Mert nagyon utálom hogy nem kehet a régi baba arcom.

Figyelt kérdés

2014. okt. 23. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt a problémám, és elmentem bőrgyógyászhoz, aki fölírta a Sotret nevű gyógyszert. Erre fél évet, szóval 6 doboz gyógyszert kell rászánni, de megéri. Szárítja a bőrödet, nem lesz zsíros, és szépen lassan majd múlnak a pattanásaid. Annyi a kellemetlenség benne, hogy a szádat is szárítja, szóval azt kenegetni kell, meg a hajadat is. (Hetente kell most hajat mosnom, én élvezem ezt, csak pakolásozni kell, hogy ne legyen olyan száraz:D) Én most szedem az utolsó adag gyógyszert és erősen ajánlom, mert sokkal szebb lett a bőröm. A gyógyszerről tudni kell, hogy az adagok között, szóval minden hónapban, mielőtt felírja az orvos, vérvételre kell menni, mert vannak mellékhatásai a gyógyszernek. Nálam nem történt semmi ilyesmi.:) Olvass utána a gyógyszernek, de a bőrgyógyász is ad előtte egy tájékoztatót. De ha nem is vállalod be, orvoshoz ártani nem árt elmenni, mert írhat fel pl. az arcodra szárító, szalicilsavas oldatot/ecsetelőt, ami még jó, vagy van még sok megoldás.
2014. okt. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj kozmetikushoz,ő kitisztítja.
2014. okt. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első körben egy profi kozmetikus (mondjuk olyan, akinek mesterlevele is van), aki professzionális termékekkel dolgozik. Aztán ne félj kérdezni, kérdezed meg milyen a bőröd és mit ajánlana neked, hogy mit érdemes rákenni és mi legyen a napi rutinod. Milyen sminkeket használj.

A korodat nem írtad, de ha tini vagy sajna ez egy ilyen időszak, nekem a fogamzásgátlótól múltak el a pattik.


Ha sok a ragyád, akkor vannak nagyon jó youtube videók, ahol a full pattanásos csaj olyan jól lealapozza az arcát, hogy nem is látszik, hogy vakolva van és a pattikat is eltünteti. Amúgy, ha fiú vagy egy jó alapozó rajtad is segít, de a legfontosabb a rendszeres napi bőrápolás és kozmetikus havi szinten.

A bőrgyógyászt csak nagyon kóros esetben ajánlom.

Én is kiváltottam anno a Sotretet, de annyira nem vált be, ráadásul 2km hosszú a betegtájékoztatója, nem véletlenül, mert lehet egy csomó mellékhatása. Személyes kedvencem a szívleállás volt :D

2014. okt. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Milyen szívleállásról beszélsz utolsó?

Sotret, vagyis az isotretinoin hozza rendbe csak.

Az ilyen kozmetikusok semmit sem érnek.

2014. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi nektek :)
2014. okt. 25. 17:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy csak most tudtam valaszolni erre 12 es lany
2014. dec. 13. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!