Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hosszú, eredetileg középbarna...

Hosszú, eredetileg középbarna hajamat kb 2 éve hennázom. Sok színnel próbálkoztam már, legutóbb szaharaszőkét vettem, de ez is ugyanúgy csak közepesen sötét vörösre színezte a hajamat. Világosat szeretnék, lehetséges? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hennával nagy mértékben világosítani nem lehet, hosszútávon festeteni viszont nem szertném még a hajam. Van-e rá valamilyen megoldás, hogy mégis valahogy nagyjából szaharaszőkét érjek el? Arra gondoltam, ha leszívatnám, minden henna sokkal élénkebben mutatna rajta, viszont akkor lenne egy sötétebb lenövésem, amit vagy megint leszívatok, vagy ezáltal kicsit ombrés lenne az összhatás, ami nem feltétlenül mutatna jól. Másrészről viszont nagyon féltem a hajam, ha egyszer leszívatnám, az mennyire tenné tönkre? Egyáltalán nem vasalom, rendszeresen mosom, fésülöm, balzsamozom és olajozom. Bocsánat, hogy hosszú lett, de szerettem volna minden részletet közölni. Hozzáértők/szakemberek segítségének örülnék nagyon, de saját tapasztalat is jöhet! Köszönöm előre!

2014. nov. 1. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Hennát semmiképp ne kombináld vegyi festékkel. Ha ne adj isten nem tiszta a henna, és van benne valamilyen kémiai anyag (bár ez leginkább az arab és indiai hennákra jellemző, és az interneten rendelt olcsó noname márkákra) az reakcióba léphet a vegyi festék anyagival. Nem véletlen, hogy MINIMUM 3 hónap várakozási időt ajánlanak a kétféle festés között.

Szerintem nincs más megoldás, mint hogy vagy beletörődsz a hajszíned sötétségébe, vagy bevállalod a normál hajfestékeket, ha világosabb hajszínt szeretnél. Szokták ajánlani, hogy citromlével meg ilyesmivel lehet világosítani a hajat, de szinte láthatatlan az eredmény, és nagyon szárazzá teszi a hajvégeket.

2014. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Reménykedtem benne, hogy van rá megoldás, de köszönöm!
2014. nov. 2. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!