Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tudtok tanácsolni a...

Mit tudtok tanácsolni a pattanások eltüntetésére?

Figyelt kérdés
Sosem volt még ennyi pattanásom... kinyomom őket, de a legtöbb olyan hogy csak bepirosodik és nincs bent semmi. Nem tudom hogy lehetne levinni gyorsan. 14/L

2014. nov. 8. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Bemásolom neked egy korábbi kommentem.

Mindent tapasztalatból írok le most neked!


Lehet, hogy hormonális okok miatt vagy egyre pattanásosabb, most serdülsz. Sokak megússzák, de sokak átmennek rajta. Valaki enyhébben, valaki elég durván lesz pattanásos.

Ezeket ne fogyaszd, vagy csak kisebb mennyiségben: magfélék, csoki, chips, vanília, sok kakaó, tej, nagyon fűszeres ételek (kínai, hamburger, gyros, stb). Az arcbőröm például nagyon érzékeny a magfélékre és a fűszeres ételekre, amint elmegyek kínaizni, hamburgerezni, gyrosozni, rögtön megjelennek a dudorok és lebukok anyukám előtt, hogy már megint mit ettem... :D


Én a helyedben nem nyomkodnám. Tudom, hogy nehéz kibírni, de csak ártasz vele. Egyrészt, mert nyoma maradhat és elveszíted a szép, sima arcbőröd, másrészt elfertőződhet és egyre több és nagyobb pattanásod lesz. Alapozót/korrektort sem használnék, mert a bőr kevésbé tud regenerálódni tőle. Inkább most legyél "csúnyácska", mint majd 50-60 évig maradandóan "csúnyácska". De ha szép arcod van, nem számít a pattanás. Legalábbis én így gondolom. Ez egy ideiglenes probléma, attól még bájos (esetemben jóképű) maradhat az ember.


Nekem használtak a következő dolgok.

- Kecsketejes gyógy/bioszappan (körömvirágosat vegyél). Rossmannban, vagy DM-ben simán megtalálhatod, kb 500 forint szerintem.

[link]

Majd ha kipróbálod érezni fogod, mennyire simává és lággyá teszi az arcbőröd már az első használat után! Jól belemasszírozod az arcbőrödbe, lemosod, megtörlöd törülközővel és már érezni fogod a hatást.(javaslom külön a törülközőt az arcodhoz, mert még is jár olyan helyeken a törülköző, ahonnan bármi baci, fertőzés belekerülhet a pattanások miatt keletkezet sebekbe az arcodon)


- Én szoktam használni körömvirág arckrémet is, ez is gyulladáscsökkentő és ápolja a bőrt. Ezt használom:

[link]


- Szárítókenőcsöt sajnos nem tudok javasolni, mert nekem külön állította össze gyógyszerész. De szerintem bármelyik drogériamarkban találsz. Fehér színű és mentolos illatú.


- És van még egy csodaszer, ami tényleg az. Bármilyen gyulladást eltűntet.

Ez a Traumeel homeopátiás kenőcs. Rengeteg hatóanyag van benne és gyorsan hat. Nekem egy éjszaka alatt láthatóan lehúzta a pattanások gyulladását. Ez egy picit drága, kb 2000 forint, de hónapokig kitart, szóval megéri és ahogy említettem bármilyen gyulladásra jó, még ínygyulladásra is, ha kibírod az ízét (utóbbit nem mertem próbálni). Esténként jól masszírozd bele az arcbőrödbe, másnap meg lemosod a bioszappannal, amit javasoltam.

[link]

2014. nov. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)) Sokan szekálnak azzal, hogy milyen az arcom, köztük a fiú is aki tetszik...
2014. nov. 8. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!