Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem múlnak el a pattanásaim,...

Nem múlnak el a pattanásaim, pedig mindent próbáltam már. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, 12 éves korom óta csúnyítják az arcom és a homlokom piros foltos pattanások,miteszerek. Már nagyon elegem van, mindent kipróbáltam már,semmi se használ. Tisztító kúrák gyógyteákkal, teafaszappan, bőrgyógyász által felírt krémek, kozmetikushoz is jártam, az se segített, mindenféle kencék, itthoni praktikák(méz,zabpehely,uborka..), de semmi változás. Végső elkeseredésemben 3 hónapja átálltam paleo táplálkozásra, semmi glutént és tejterméket nem fogyasztottam, se olajos magvakat..De 3 hónap alatt semmi változást nem észleltem, úgyhogy újra eszek ilyen dolgokat (vagyis tejtermékeket még mindig nem...hátha)

Nem tudom már mit csináljak,utálok így létezni..Hogy csak alapozóval merek kilépni a házból..Nagyon rossz :( Sok folyadékot iszok (víz,gyógytea,gyümölcstea izesítetlenül) Sportolokis rendszeresen. Sok zöldséget és gyümölcsöt eszek. Sose nyúlok azarcomhoz koszos kézzel,és mindig alaposan letisztítom, éjszakára most fokhagyma krémet használok épp,de ennek se látom nagyon a hatását.. Mi lehet a gond? Valami nőgyógyászati probléma nem lehet a háttérben, ugyanis elég rendszertelen a menstruációm..kb. 3-4 havonta jön meg.


2014. nov. 17. 07:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász?
2014. nov. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ott is voltam. Írt fel krémeket, de egyik se segített.
2014. nov. 17. 08:22
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezz rá, hogy nem tudna-e valami tablettát felírni. Én is voltam több helyen, az egyik bőrgyógyász felírt egy "tetralysal" nevűt, és egy héten belül TELJESEN kitisztult az arcom. Az az egy baja sajnos, hogy idővel, ha nem szedem, újra kijönnek a pattanások, de sokkal jobb már a helyzet.

16/L

2014. nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyébként még annyi, hogy sok dolog okozhatja a pattanást: nem megfelelő életvitel (alkohol, dohányzás, egészségtelen étkezés), arcba lógó haj, az arc gyakori tapogatása, túl sok krém, nem megfelelő krém, és még sorolhatnám. Nőgyógyászhoz pedig menj el, mert havonta, maximum 2 havonta meg kéne jönnie.
2014. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nőgyógyászati probléma, de arra max. a fogamzásgátló lenne a megoldás, viszont 15 évesen ne szedj, mert később a pattanásoknál sokkal rosszabb dolgokkal kellene megszenvedned. Írass fel a bőrgyógyásszal Roaccutan-t vagy Sotret-et, ezek belsőleg hatnak, kúraszerűen kell 0,5-1 évig alkalmazni, 99%, hogy az összes pattanásod el fog múlni és a hormonjaid sem borítja fel. Amúgy ha még csak nemrég (kb. 1-1,5 év) jött meg először a menstruációd, akkor még nem probléma, ha nem állt be rendszeresre, de nőgyógyászhoz nem árt, ha emiatt elmész és megvizsgál, hogy minden rendben van-e...
2014. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Azert mindent nem probaltal meg!

Az pedig szokott segiteni a rendszeres szexualis elet!

Az elejen ugy mint a gyogyszert, reggel, delben, este, majd ha mar mulik a sok patti akkor lehet napi egy is!

A lenyeg a rendszeressegen mulik..

2014. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3-4 havonta jön meg? Akkor nyilvánvaló hogy valami gond van, menj nőgyógyászhoz... eszel eleget amúgy? Nem vagy túl sovány? Vitaminhiány? Rossz fogak nincsenek?
2014. nov. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem igazán szeretnék hormongyógyszert szedni..:/ Anyukám se engedné,az biztos. Eszek rendesen, és szinte semmi cukrosat, olajosat,zsírosat nem eszek. Vitaminhiány nem hiszem, nagyon sok zöldséget,gyümölcsöt eszek, emellett szedek cinket,d és c-vitamint naponta. Nem cigizek, alkoholt havonta max.1x egy kis wodkanarancs vagy bor lecsuszik ennyi.
2014. nov. 17. 14:17
 9/13 anonim ***** válasza:

Ovszerrol nem hallottal??

Miert kombinalja minden no ossze a szexet a fogalmazasgatloval?

Mint ha massal nem is mukodne...

2014. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ezt a Sotretre értettem kedves utolsó... amit kifejezetten bőrproblémákra írnak fel. A szex eszembe se jutna.. 15 vagyok könyörgöm.. :)
2014. nov. 17. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!