Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a legjobb szer a pattanások...

Mi a legjobb szer a pattanások ellen?

Figyelt kérdés
Ami aránylag gyorsan, és főleg, hatékonyan hat.
2014. nov. 17. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Pattanás elleni ecsetelő,szalicilsavas.
2014. nov. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nufnuf ***** válasza:

Azt kell tudni a bőrömről, hogy kombinált és ahol pattanásom volt ott seb lesz a helyén általában. Tehát a bőröm nagyon megsínyli a patikat. Nekem az eveline termékcslád jött be a legjobban. A hatóanyaga cink és szalicilsav. Utóbbit nagyon sokan ajánlották nekem.

A termékcsaládban van 3in1 lemosó, radír és maszk, tonik és hidratáló krém. Átlagosan 1000-1000 Ft termékenként, tehát ha megveszed mindegyiket kb. 3000 Ft-ba kerül. Én rossmanban vettem anno. Olcsó is és jó is.

2014. nov. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szalicilsavat használok, de nem mindig, hat..meg néha élesztőt.. -Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 18. 21:10
 4/5 anonim ***** válasza:

szia! azt ajánlom menj 4havonta kozmetikushoz gőzkezelésre de van pár házi praktika ami segíthet:)


joghurt:

A natúr, élőflórás joghurt gyulladás-csökkentő hatással bír, és jót tesz a bőr pH-értékének is. Használhatod pakolásként, ekkor csak kend az arcodra, majd 20 perc elteltével mosd le, de lágyíthatod vele az arclemosódat is.

én ezt próbáltam ki:

A méz gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő hatású, és értékes vitaminokat is taralmaz, amelyek a bőrön keresztül felszívódva meggátolják a pattanások kialakulását. Használhatod koncentráltan, egy-egy cseppet a már kialakult pattanásra téve, vagy megelőzésképpen az egész arcon: gazdagítsd vele az arckrémedet, vagy keverd el zabpehellyel, hogy kíméletes, tápanyagban gazdag arcradírt kapj.


A levendulaolaj nyugtatja a bőrt és csökkenti a gyulladásokat. Mivel töményen alkalmazva bőrirritációt okozhat, inkább hígítsd fel vízzel, vagy gazdagítsd vele az arckrémedet. Az is segít, ha a fürdővizedbe csepegtetsz egy keveset. A levendula a stresszt is oldja, ami a pattanások kialakulásának egyik legfőbb okozója.


Ugye ismered azokat a pattanásokat, amelyek csúnya gócként gyűlnek a bőröd alatt, de lehetetlen kinyomni őket? Tegyél rájuk körülbelül fél órára egy paradicsom-szeletet: a paradicsom segíti a pattanások kigyűlését, így ez után már óvatosan - és persze csakis tiszta kézzel - kinyomhatod őket.


A narancs héja gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatású is, így valóban látványos segítséget nyújt a pattanások elleni harcban. Reszeld durvára, és keverd az arcradírodhoz vagy dúsítsd vele az arckrémedet - egyszerre csak akkora mennyiséget, amit rögtön fel is használsz, különben a krémben ázó narancshéj megromlik.


A kamilla az egyik legismertebb természetes gyulladáscsökkentő. Körülbelül fél liter vízhez adj hat evőkanál szárított kamillát, majd az egészet forrald fel. Csöpögtethetsz hozzá egy kevés borsmenta vagy mentaolajat is. Ha lehűlt, márts bele egy vattapamacsot, és töröld át vele az arcodat minden reggel és este.


remélem segítettem:)

2015. jan. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! ^^
2015. jan. 3. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!