Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az igaz, hogyha valaki növeszt...

Az igaz, hogyha valaki növeszti a haját akkor ne is vágasson belőle egyszer sem csak ha már elérte a kívánt hosszt?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy egy hajgyógyász ezt tanácsolta, hogy addig ameddig növesztjük ne vágassunk belőle, csak ha már megnőtt amekkorára szerettük volna, akkor is csak a végét kell visszavágni hogy ne legyen csúnya. Ez igaz?

2014. nov. 28. 23:06
 1/7 anonim válasza:
48%
Én ezt butaságnak tartom. Egészségtelen a hajnak. Gyorsabban tud nőni, jobban erősödik, ha rendszeresen vágva van.
2014. nov. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igazából a tiéd a döntés, hogy 3 havonta vágatsz egy centit, vagy évente 4-5 cm-t, mert annyira visszatörik.. Ez csak akkor igazán jó ötlet, ha erős, vastagszálú a hajad, ápolod ezerrel, és ezért semennyire, vagy alig töredezik.
2014. nov. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség. Ha elkezd törni, akkor egyre följebb törik a haj és egyre többet kell majd belőle vágatnod. Ráadásul hiába hosszú a hajad, ha csúnya, ápolatlan.
2014. nov. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze. Aztán eléred a kívánt hosszt, és addig halál igénytelenül nézel ki, utána meg kapásból levágatsz 10-15 centit és kezdheted elölről vagy maradsz az igénytelenségnél...

3-4 havonta érdemes visszavágatni - persze függ a hajtípustól, hossztól, fazontól, stb. De ésszerűbb, ha közben sem csak lóg a hajad, hanem van valami fazonja, meg ha már látszik, hogy töredezik, akkor vágatni kell, mert fel fog törni az egész.

2014. nov. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én mindig úgy gondolom, hogy a haj, olyan mint a fű. "Gereblyézni" kell, hogy az elhalt szálak, gyenge elemek ne zavarják az erősődő szálakat és rendszeresen vágni kell, hogy mindig friss legyen. Ha csak növeszted a hajad és nem vágod, nagyon el fog töredezni a vége, nem?
2014. dec. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
50%

Istenem mennyi tudatlan embert.

Igen létezik az a tév hít hogy ha 3havonta vágatsz a hajadból akkor gyorsabban nő...hát nem. mégis mi köze lenne a haj végeknek ahoz ami a haj hagymakban történik?SEMMI

Attol ha vágol belőle azzal max esztétikailag néz ki úgy mint ha nőtt volna, ha valaki hajat növeszt akkor egy kevés töredezést meg kell engednie magának,jó nem mondom hogy ne vágás belőle ha nagyon szálkás akkor tedd azt hogy először vágatsz belőle majd rendesen ápolót a hajad nem használsz hőt és növeszted a hajad , de egy kis törés nem a világ vége

2014. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A haj ugyanolyan ütemben növekszik, ha vágják, ha nem. DE, tegyük fel, hogy valaki 2 évig nem akarja vágatni a haját, mert derékig érő hajat szeretne, de az töredezésre hajlamos.. Vagy itt fog sírni egy év után, hogy nem nő a haja (annyi letörik, mint amennyit nő), vagy ugyan megnöveszti, de a fodrász közli vele, hogy lapockáig vissza kell vágni, olyan csúnya, töredezett a vége. Szerintem inkább vágassa az ember, és tartson inkább 3 évig megnöveszteni, de legyen szép, és ne érjék meglepetések a fodrásznál.
2014. dec. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!