Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajfestésnél baj, ha rákerül...

Hajfestésnél baj, ha rákerül a festék a haj már festett részére is?

Figyelt kérdés

Szőke, vállig érő hajam van és fodrász festi.

A menete a következő: Kb 20 percet ülök a búra alatt, addig hat a festék a festetlen hajtövemen.

Utána bemossa, rákeni a felhígított, felhabosított festéket a már festett hajrészre és még rajtahagyja kb 15 percet.

Szerintem ez nem tesz jót neki, de szerinte ez "kell".


Hozzáteszem, elég jó nevű fodrász, nagyon sok "menő" vendége van, családja is fodrász, ezért is csodálkozom, hogy más vajon még nem szólhatott neki?


2014. dec. 11. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó lesz a hajad utána vagy nem? Ha profi, akkor biztosan tudja, mit csinál. Egyébként nem árt jobban a festék kétszer kenve, mint ha egyszer lenne rajta 45 percig. Amúgy is nagyon roncsol a szőke festék, innentől kezdve lényegtelen, mi mennyire tesz jót neki.
2014. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egészen selymes, puha tapintású, szép most. Ám kiemelte, mielőtt távoztam, hogy "megviselte a hajamat, hogy rákerült a festékből ismét".
2014. dec. 11. 22:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát semmiképp nem tesz jót a már szőkített hajnak ha újra meg újra szőkítő kerül rá. De ha sárgul a hajad akkor valószínűleg azért festi át az egészet. Ha nincs ilyen gondod, akkor meg mondd meg hogy legközelebb csak a töveket fesse be.
2014. dec. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Legközelebb szólok is neki, hogy csak a töveket fesse. Csodálom is, mert még egy jó pár évvel ezelőtt minden fodrász így csinálta nekem (Klierbe jártam), hogy csak a tövekre kente és utána szimplán lemosta, utána egy fodrász leányzóhoz igazoltam át. Ő is ezt a felhabosítós-rajtahagyós módszert alkalmazta, illetve a mostani fodrászom is.

Azóta nem is olyan vastagszálú a hajam, mint régen, de ezt a sok szőkítésnek és az idő múlásának tudtam be. Közvetetten igaz is, nem tesz jót neki, hogy ráhúzzák a festéket, ez a konklúzió.

2014. dec. 12. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy jó néven veszi egy szakember, ha te mint laikus mondanád meg neki, hogy mit hogyan csináljon, függetlenül attól, hogy korábban hogy jártál máshol.

Mivel felhigítja a festéket, gyengíti az oxidálószer hatását, amitől nem szív, csak színez az anyag.

Ha más az állaga a hajadnak azóta, mióta hozzá jársz az lehet attól is, hogy esetleg gyengébb minőségű anyagot használ, mint a korábbi fodrászod.De az is lehet, hogy a hajad nem szereti a szőkére festést.

2014. dec. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenképpen rákérdezek tőle legközelebb. Igazából pont a fentebb leírtak miatt nem mertem eddig beleszólni. Nekem sem esik jól, ha olyan kérdéseket tesznek fel, amivel az esetleges szakmai hiányosságomat feltételezik. Hülye helyzet, na:)
2014. dec. 13. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!