Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tetoválás készíttetése kiskorú...

Tetoválás készíttetése kiskorúként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves vagyok, és szeretnék egy tetoválást majd. Nem nagy dolgot, egy mintát majd az alkaromra. Már beszéltem is egy tetoválóval, aki januárra adott időpontot, de most felmerült bennem, hogy lehet mivel még nem töltöttem be a 18-at így nem is lehetne? Tehát van erre valami szabály, hogy esetleg csak szülői engedéllyel lehet 18 alatt, vagy hasonló? :)

Köszönöm!



2014. dec. 18. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, hivatalosan 18 év alatt csak szülői engedéllyel.
2014. dec. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Ne csináld!!!!!!

Meg fogod bánni!

2014. dec. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, törvényesen 16 évesen csak szülői beleegyezéssel (írásban) lehet. Azt, hogy megbánod-e te tudhatod egyenlőre, szóval jól gondold át. Ha esetleg nem tökéletesen tiszta, mit akarsz, akkor várj, vagy ülj le a tetoválóval és beszéld vele meg. (normális helyen javasolnak valamit, vagy azt, hogy várj vele, amíg nincs kiforrott ötleted)


Ha nem mennek bele szüleid, akkor várnod kell 18 éves korodig. Ha mégis megcsináltatod, akkor beperelhetik a tetoválót rólad meg leszedettethetik a tetoválást.

Amennyiben nem él szülőd, illetve nem ismered őket, úgy a gyámod (gondviselőd) írásos beleegyezése kell.


Remélem így tiszta ;)

Amennyiben kérdésed van, írj privátban.

Kellemes ünnepeket!

2014. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia lebeszélni nem foglak nekem i van nem is 1 és 16 vagyok mint te 1 évesek eggyáltalán nem bántam meg nekem haverom készitette, de bármelyik szalon is elvállalt volna csak benne jobban biztam, elöny ha ismerösöd csinálja de szerintem szalonnal sem lesz gond

kellemes ünnepeket neked

2014. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Van már konkrét elképzelésem, úgy fél éve, és jelentése is van annak amit tetováltatni szeretnék, nem "csak úgy" csinálom. :) Egy nagyon jó szalont néztem ki, ahol nagyon profi tetováló dolgozik, így szerintem teljesen megbízható. A szüleim beleegyeztek, amenniyben én fizetem, így ezzel nem lesz baj. :)

Köszi a válaszokat, kellemes ünnepeket! :)

2014. dec. 19. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:

#4! Hú, egy éve nem bántad meg? Az aztán kemény! (remélem vágod a szarkazmust)

Csak tudod egész életedben rajtad lesz, és a személyiséged 20 éves korod után lesz csak igazán más.

2014. dec. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!