Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az, hogy ha leborotv...

Miért van az, hogy ha leborotválom a lábam, akkor utána kiütések lesznek és nagyon viszket? Hogyan lehet ezt megelőzni?

Figyelt kérdés

2014. dec. 19. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítsd. A lábad és a borotvát is mindig. És persze használj mindig borotvagélt, és jó minőségű borotvát.
2014. dec. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a bajom, hiába fertőtlenítem. /L
2014. dec. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen,m de piros kiütések vannak rajta, a ruha csípi, viszket

amúgy fiu vagyok 24 éves

azért borotválom a lábamat, mert utálom, h ilyen gusztustalanul szőrös

2014. dec. 20. 00:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Vegyél testszőrnyírót,azzal leszedheted nullásra és semmi irritáció,viszketés.Nagyon jó,én is azzal csinálom.F.
2014. dec. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is fiú vagyok, de én általában epilálni, néha gyantázni szoktam. Amikor borotváltam nekem is voltak kiütések. Nagy titka még a dolognak, hogy radírozni kell a bőrt, hogy ne nőjön alá a szőr, és eltávolítsd a felső elhalt hámréteget. Én ezt egy dörzsis mosogatószivaccsal oldom meg fürdés közben. :) Azóta nincsenek ilyen gondjaim.


Ráadásul több mint két hétig tökéletesen sima így a bőröm. :) Amikor pedig kinő, kb 2-3mm-es borostánál újra átmegyek rajta az epilátorral. Így a kinövő szőrök is egészen vékonyak és puhák, nem szúr. :) Amúgy gyantával is kipróbálhatod, csak ahhoz egy kicsit hosszabbra meg kell növeszteni, hogy kiszedje. (5-6mm)

2014. dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!