Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajnövesztési tippekre lenne...

Hajnövesztési tippekre lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Nem rég levágtam a hajam, de most szeretném vissza növeszteni. Éveket nem akarok várni, úgyhogy olyan praktikákra lenne szükségem ami növeszti a hajamat és lehetőleg gyorsabban. A ricinus olajról már hallotam, esetleg tudtok azonkivűl is?? Hajpakolás,és tulajdonképpen minden ötletet szivesen fogadok! :)

2015. febr. 7. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
vitamin,ricinus olaj pakolás heti 1x
2015. febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, vitamint már szedek :)
2015. febr. 7. 15:32
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

A hajnövekedés üteme még mindig genetikán múlik, de ezt naponta többször leírjuk ide. A ricinustól NEM fog gyorsabban nőni, csak zsíros lesz és hullani fog, mert NINCS benne semmi, ami táplálná a hajat. Meg persze olajat SOHA nem kenünk hajtőre!

A végét kell ápolni rendes, tápláló olajjal (argán, kókusz), így kevésbé vagy egyáltalán nem fog törni és kopni, így olyan, mintha gyorsabban nőne, pedig nem, csak lassabban kopik el.

Plusz vitamindúsan kell étkezni és elegendő folyadékot kell inni.

De a haj mindezzel együtt is csak 1-2 centit nő havonta, ez egyénfüggő, kinek, mennyire nő gyorsan.

Gyorsítani nem lehet, szóval ha sokkal hosszabbat szeretnél, akkor kénytelen leszel éveket várni (vagy póthajat felcsatoltatni), mert fél év alatt nem fog 30 centit nőni a hajad, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem. :D

2015. febr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
48%

Az előttem válaszolónak nincs igaza. A ricinus olaj nagyon jó a hajnak, puhítja és serkenti a növekedését. Természetesen genetikától is függ az egész, de lehetnek befolyásoló tényezői. Én egy éve majdnem hetente használom a ricinus olajat a HAJTÖVEMRE és a hajvégekre. amikor elkezdtem előtte voltam fodrásznál, a vállamig ért a hajam és most már majdnem eléri a csípőmet. Elárulom, nekem nem ilyen hajam volt, mert általános iskolás koromig csak a vállamig nőtt meg, onnantól elkezdett töredezni. Már pár év eltelt, de én a ricinus olajnak könyvelem el azt, hogy beindult miatta a hajnövekedés.

ja, és vastag szálú göndör fekete hajam van, ami még macerásabb is.

20/l

2015. febr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

#4 Nem serkenti a növekedést, ha 100 lányból 2-nek működik az is attól van, hogy annyira bebeszéli magának az illető, hogy elindul a placebo-hatás. A többi 98-nak meg csak hullik és zsírosodik tőle a haja.

Puhítja, ez igaz, kozmetikai szerekben is bőrpuhítóként szerepel, de nem növeszti. Annak idején én is bedőltem ennek az egésznek, használtam is, de csak vadállat módjára hullott tőle a hajam és egy fél milliméterrel sem nőtt gyorsabban. Szempillára is használtam két hónapig, az sem lett se hosszabb, se dúsabb, csak a szemem gyulladt be.

2015. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

előző: szerintem akkor ott már a te hajaddal van a baj. 1000 meg egy cikket lehet olvasni, hogy a ricikusolaj a hajhullás ellenszere. szóval ez emberek 90%-ának beválik, köztük nekem is.

kérdezőnek: nemrég kezdtem a ricinusus kúrát, így csinálom: szombaton este bekenem a hajvégeimet, kicsit rászáritok.vasárnap reggel ricinus olaj+olíva olaj+ rozmaring illóolaj. ezt belemaszírom e fejbőrömbe majd egy kicsit kenek a hosszára is. ezt ebéd után mosom meg

tehát szombat-vasárnap: kúra. ezenkívül szerdán mosok hajat, de olyankor csak sampon és balzsam

talán igaz, hogy az olajos hajpakolások zsírosítják a hajat, de szerintem nem vészes.mindennek van pozitív és negatív hatása. nos a ricinusnak csak ennyi :)

u.i. ha a ricinust hígítod,makkor könnyebb lesz kimosni a hajadból (ezért az olíva, a rozmaring pedig szintén serkenti a hajnövekedést)

2015. febr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Nincs semmi baj a hajammal, az ismerősi körömben sem használt senkinek és itt, ezen az oldalon is 10-ből 9 ember azt mondja, hogy semmit nem ér, sőt, még káros is. Akárhányszor feljövök ide, mindig van ilyen kérdés, és mindig mennek rá a olyan emberek válaszai, akik ugyanezt tapasztalták.

Az meg, hogy internet tele van butaságokkal, nem újdonság :D Mint mondtam, ugyanígy bedőltem ezeknek a cikkeknek én is (meg ahogy itt az oldalon sok ember).

2015. febr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem egy próbát megér :) Mindenkinek más válik be. Én is kipróbáltam a ricinus olajat. Alapból havonta egy cm-t nő a hajam, ez tuti, mert festem és látszik a lenövés. Kipróbáltam a ricinus olajat és havonta 2 cm-t nő vele a haj. De nagyon macerás az biztos. Patikában vettem 300 Ft volt 50 ml. Jól beledörzsölöd a hajtövekhez a fejbőrödbe és rajtahagyod min. 3-4 órát. Kicsit rá kell szárítani, mert hő hatására még jobban hat. Húzol rá sapkát, vagy fóliával betekered. A legjobb ha így is alszol és reggel ALAPOSAN megmosod a hajad, mert ez a ricinus olaj nagyon zsíros hatást kelt. Viszont én már a felkenésnél érzem, hogy bizsereg a fejbőröm tőle, beindítja a vérkeringést. Hajnövekedés gyorsítására én csak ezt tudom. Haj töredezés ellen pedig mandula-, argán-, jojoba- és kókuszolaj (de csak a finomítatlan). Ha még ezeket is használod akkor nem kell vágatni, mert nem fog töredezni a vége. Ezeket is lehet hajpakolásként használni. De aricinustól eltérően ezeket hajvégápolónak is felteheted. Csak vigyázz, a boltiakkal ellentétben ezekből néhány csepp is elég.
2015. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Én használom és nagyon szeretem. Mondjuk igaz tényleg zsírosodik tőle a haj, de nőni is fog. 3 hónapja használom és jóval gyorsabban nő. Havi 1-2 helyett 4-5cm is (De alapból gyorsan nő)
2015. febr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!