Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen natúr sampont használjak?

Milyen natúr sampont használjak?

Figyelt kérdés
Alverdét, Alterrát, Yves Rochert, The Body Shoposat használtam, sokfélét, de egy idő után már nem olyan jók, mint az első hetekben. Már a jobbak váltogatása sem jön be. Zsírosodásra hajlamos, vastagszálú hajam van. Járt mát valaki így? Mi lett a megoldás?

2015. febr. 7. 22:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Én csak Alverdét, Alterrát és Dr. Organic-ot használtam és ugyanígy jártam velük. Kezdetben jók voltak, aztán rosszabb volt, mint előtte. A végén már ezekkel is kétnaponta mostam a hajam, olyan zsíros volt.

Próbáltam a szódabikarbona-almaecet kombós hajmosást, egész jó volt, de utána olvastam a szappanos hajmosásról, gondoltam, egye-fene, próbáljuk ki, annyira szar csak nem lesz.

Ez abból áll, hogy natúrszappannal (ilyet használok: [link] Rossmannban kapható, 350 Ft) megmosom a hajam. Simán fogom a szappant és a vizes hajamat végigdörzsölöm vele, majd, mint a samponos hajmosásnál, az ujjaimmal masszírozom. Kiöblítem, ezt eljátszom még egyszer, a második kört is kiöblítem. Aztán 2-3 evőkanálnyi almaecetet beleteszek egy nagy pohárba (az enyém kb. fél literes), ezt felöntöm melegvízzel, majd a hajamra csurgatom, közben a szabad kezemmel igazgatom a hajam. Aztán ezt is kiöblítem.

Szárítás/száradás után olyan fura tapintása volt a hajamnak elsőre, de asszem a 4. hajmosás után már teljesen normális, selymes lett. Állítólag a szappanos hajmosásra külön át kell szoktatni a hajat, ezért volt fura tapintású az első 3 mosás után.

Ezzel a módszerrel már elég 4-5 naponta hajat mosnom! Ha nem saját magamon tapasztalom ezt, el sem hiszem :D

2015. febr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!