Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 3,5 cm nőtt pontosan a hajam...

3,5 cm nőtt pontosan a hajam Augusztus óta. Lehet ez vmi vitamin probléma?

Figyelt kérdés

Úgy tudom a haj havi 1 cm nől.

Abba hagytam a hajam festését, szeretnék vissza térni az eredetire.

Ma a kezembe akadt egy kihullott szál, nagyon jól lehetett látni az augusztusi festés törésvonalát. Lemértem az utána nőtt részt és csak 3,5 cm... Ez nagyon kevésnek tűnik.

Csalódott is lettem.

Egészséges ez? Vagy valami vitamin probléma?



2015. febr. 11. 09:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Ideálisan minimum 1 cm-t nő havonta... de persze emberenként változó és nem minden hajszál van mindig növekedési fázisban. Van olyan mikor nem nő a haj hónapokig.

Nyilván az ideális hajnövekedéshez kell az egészséges életmód is. Arra oda kell figyelni.

2015. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos egyébként, hogy probléma van. Általában 1 centit szoktak mondani átlag növekedésnek, de mint tudjuk az átlag úgy jön ki, hogy van egy kisebb és nagyobb érték -> átlagolják. Ezt csak azért fejtettem ki, mert a haj növekedése tudomásom szerint: 0,5-1,5 centi általában, ezért szoktak 1 centit mondani, írni.

Tehát ha 0,5 centit nő a hajad minden hónapban az ugyan kevésnek tűnk, de hivatalosan még belefér a normálisba.

Ettől függetlenül vitamin sosem árt :)bár az hozzáteszem, hogy én is szedek, de gyorsabban nem nő tőle a hajam :) Persze egyes hormonális betegségek is okozhatják a lassú növekedést, de ott lenne más panaszod is, szóval ezek miatt szerintem ne aggódj.

2015. febr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!