Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajfestést követően sebes...

Hajfestést követően sebes lett a fejbőröm. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tudni kell, hogy már hajfestés előtt is eléggé száraz volt pár részen a fejbőröm. Szőkére lett festve (fodrász által, nem első alkalommal), viszont festést követően lett körülbelül 3-4 nagyobb seb a száraz részek helyén, amik véreznek és gennyesek.. Mit tudnák tenni velük? Aloeverás sprayvel fújkálom, hátha megnyugtatja..
2015. febr. 16. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet vmi a festékben, amire allergiás vagy szerintem
2015. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez volt, aztán elmentem bőrgyógyászhoz és csinált allergiavizsgálatot. Kiderült, hogy allergiás vagyok az egyik összetevőre. A sebesedés elmúlt természetesen mert kaptam rá krémet, de azóta ekcémás vagyok. Menj orvoshoz szerintem és ne otthon próbáld kezelgetni. :)
2015. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem eleve korapaszerű réteg borítja helyenként a fejbőröm. Azért mondom, hogy korpaszerű, mert nem az, hanem picit pikkelyes hatása van, de nem pikkelysömör.. Voltam már vele bőrgyógyásznál, felírt rá egy sampont de nem igazán használt. Egyébként az az érdekes, hogy volt már máskor is ilyen festékkel festve a hajam ( kb. 1,5 éve vagyok szőke) de még soha nem tapasztaltam ilyet. Max ki volt pirosodva a bőröm.
2015. febr. 16. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is egyik festésről a másikra jött ki az allergia. Előtte vagy 4 évig festettem a hajam olyan festékkel, amiben benne volt az a bizonyos összetevő. :/
2015. febr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sajnos van ilyen, hogy eleinte nem okoz problémát egy összetevő, de ugyanúgy irritálja, a bőr mélyebb rétegeiben, csak nincsenek tünetei. aztán egyszer csak megjelenik az allergia. szerintem mindenképp menj egy bőrgyógyászhoz, erre vmi komolyabb gyulladáscsökkentő kell. az is lehet, hogy a korpás réteg is a festék miatt volt.
2015. febr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!