Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Intim szőrtelenítés érzékeny...

Intim szőrtelenítés érzékeny bőrre. Mire szavazol? Borotva, epilálás, gyanta, szőrtelenítő krém?

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Érzékeny a bőröm, főleg "ott", mégis a gyantára szavazok. Krémet semmiképp nem kennék oda, egyszer lábra használtam, ott is csípő, égető érzés volt. A borotvától baromi ocsmány kiütéses lett, az epilálás önmagában halál.

Itt az oldalon olvastam, hogy ha hosszában kettévágod a lehúzócsíkot, akkor nem vészes, azóta én sem ordítok, ha csinálom. :D Ugye így vékonyabb részt tépsz le, kevésbé fáj. Ez a tuti módszer. Azt a keveset, amit meg nem érek el a gyantával, azt már ki tudom szedni epilátorral is, mert addigra elzsibbad az egész és akkor már nem gáz.

Természetesen "ott" is kell radírozni a bőrt, hogy ne legyen benövéses és krémezni is kell.

2015. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon érzékeny a bőröm, úgyhogy a gyantától is tiszta gyulladt szőrbenövéses lesz, mint az epilátortól. Ezen nem segít se a radírozás, se semmi. A lábam sem bírja ugyanígy.

Nekem mindenhol csak a borotva a nyerő sajnos, abból is csak a 4 pengés Wilkinson vált be. 2 pengés vacakoktól kipattogok. Borotva gél helyett intim mosakodót használok. És a végé kamillával kenem.

A szőrtelenítő krém alapból szétmarja a bőröm, a szőröm meg túl erős, azzal semmit nem csinál.

Cukorpaszta jó lehet mondjuk, de azt meg én nem tudom használni.

2015. febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát, az a bajom, hogy az egész testemen extra érzékeny a bőröm, bármitől képes kipattogni, pirosodni.

Az intim részeken meg még inkább. A borotvától a legrosszabb, attól napokig piros-égő érzésem van, pedig Gilette-t, meg egyéb márkásabb cuccokat használtam.

A gyantázástól félek, mert azt vajon hogy bírná az extra érzékeny bőröm?..Az epilálásba bele sem merek gondolni.

Érdekes módon nekem pont hogy eddig a krém jött be, azzal nem voltak ilyen gondok, viszont az tele van kémiai sz*rokkal...

2015. febr. 17. 21:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanez volt a problémám nekem is, fõleg intim részeken, krém, epillátor, gyanta, minden kikezdte, a borotva is, de végül sikerült összehoznom egy kis borotválkozási rutint, amivel végre nincsenek piros pöttyeim, vagy csak néha nagyon minimálisan.


Elõször is, a borotvát minden használat elõtt és után alkoholos tonikkal lefertõtlenítem, olyan helyre rakom, ahol nem éri se kosz se víz.

Borotválkozás elõtti napon bõrradírt használok a borotválandó területen.

Mielõtt nekiàllnék borotválkozni, szappannal vagy borotvahabbal bekenem a területet, és így hagyom legalább 5 percig, vagy az is jó, ha a kádban víz alatt vagy, a lényeg, hogy puhuljon a szõr egy kicsit.

Ezután szinén vagy víz alatt, vagy borotva zselével állok csak neki, ha csak nedves a bõrfelület biztos kipirosodik.

Nem nyomom rá teljesen a borotvát a bõrre, inkább a másik kezemmel kicsit kifeszítem a bõrt és laza, rövid mozdulatokat használok ahelyett, hogy végigfuttatnám a bõrömön a borotvát.

Borotválkozás után bõrnyugtató krémet használok (pl aloe vera zselé nekem nagyon jó).

És ami nálam a legfontosabb, hogy ezután egy darabig hagyom a bõröm pihenni, nem dörzsölöm meg törölkozõvel, nem viselek szoros, vagy csipkés fehétnemūt, mert hiába követtem el mindent, kikezdi a frissen borotvált bõröm. Ha otthon vagyok inkább csak felveszek egy laza pizsamanadrágot, ha muszáj fehérnemūt venni, akkor csakis valami nagyon puha, pamut, nem túl szoros gumijú, nem csipkés darabot.


Nálam ezek megoldást jelentettek, remélem neked is segít. : )

2015. febr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!