Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek az arcbőrömmel? A...

Mit tegyek az arcbőrömmel? A szokásos tinédzserkori problémákkal küszködöm.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezer ilyen kérdés volt már, de annyi mindent kipróbáltam és semmi nem vált be. A drogériai csodatermékektől kezdve (Garnier, Clean&Clear, Balea stb.) a natúr termékekig (például Manna) mindent. Házi módszereket is próbáltam, de ugyanolyan a bőröm. Nagyon elvagyok keseredve, pedig alapvetően szép lenne az arcbőröm, az orcákon nincs is szinte semmi, viszont az állam, az orrom és a homlokom tele van mély, betokosodott mitesszerekkel, amik gyakran begyulladnak. Kozmetikusnál is voltam már, de ahhoz, hogy tartós eredményt érjek el, kb. havonta kéne hozzá járnom, az viszont nagyon drága mulatság lenne. Ha nem nyomom ki a mitesszereket, tele lesz velük a homlokom, viszont ha kinyomom, borzasztó sebes lesz az arcom, mivel nagyon érzékeny bőröm van. Ja, és még száraz is, kenhetem bármivel, ugyanúgy hámlik és érdes a felszíne. Szóval ezek a problémáim, és nagyon szeretnék egészséges, tiszta, sima arcbőrt. Tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, de biztos van valami, ami legalább valami javulást mutatna. Ha kell, bőrgyógyászhoz is elmegyek, bármilyen ötletet szívesen fogadok. Nektek mi az, ami bevált? Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de elegem van abból, hogy állandóan korrektorral kell takargatnom az arcomat. 16/L

2015. febr. 21. 10:39
 1/6 anonim válasza:
Tudom, hogy nem ezt a választ várod, de sajnos egyes embereknél ez egy olyan időszak amin át kell esni(16 évesen még bőven benne vagy), nem igazán tudsz vele mit csinálni, csak enyhíteni a tüneteket. A bőrgyógyász nem egy rossz ötlet, de nekem például többszöri próbálkozásra sem segített egyik cucc sem. Minden amit felírtak olyan volt aminek le kellet volna szárítani a már arcodon lévő pattanásokat. Erre sem volt jó, de mindenki olyan megoldást akar amitől nem is jönnek ki a pattanásai, nem pedig olyat amivel napokig szárítgathatja egy kenőccsel. Jelenleg 20 éves vagyok és sajnos még mindig küszködök a dologgal, de klasszisokkal jobb, mint amilyen 16 éves koromban volt. Amit én tanácsolnék, hogy alkalmanként használj bőrradírt, minden reggel és este jól tisztítsd meg a bőrödet valamilyen kíméletesebb arclemosóval(lényeg hogy ne szárítson, ha már eleve hámlik), igyál naponta minél több vizet, szedj C-vitamint és ne piszkáld. Utóbbi talán az egyik legfontosabb, én nagyok sokszor elcsesztem az arcomat azzal, hogy piszkáltam és végül ezzel gyulladt be egy csomó másik.
2015. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem eszel jól. Az vagy amit eszel.

Próbáld ki hús, tejtermék, és cukor nélkül. Csodát fog tenni a bőröddel:)

2015. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Akkor lehet, hogy egy ideig nélkülözni fogom a napi egy bögre tejet, hátha szebb lesz a bőröm.
2015. febr. 21. 14:07
 4/6 anonim válasza:
Neogranormon ;) nem pattanás ellen használják:D Babavédőkrém de eszméletlen hogy mennyire jól használ a pattanások és mitesszerek ellen!! nekem max ha 1 pattanásom volt amióta ezzel kenem! 14/L
2015. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

attól hogy tini korban vagy, foglalkozni kell a problémával. : )

az jó ötlet, hogy próbáld ki, milyen ha pár hétig nélkülözöd a tejet, tejtermékeket. nekem a tejes dolgok mellőzése rengeteget segített abban, hogy ne legyen tele gyulladt pattanásokkal.

egy jó bőrgyógyászt is javaslok, ha "hiszel" a homeopátiában, tudok ajánlani egy jó orvost, de sajnos fizetős.

amit külsőleg tudok javasolni, az a paula's choice bha hámlasztói. a bha egy sav, de gyengéd, úgy működik, hogy a pórusokban feloldja az elhalt hámsejteket, így nem lesznek mitesszerek, nem gyulladnak be. nagyon tiszta bőrt tud varázsolni. : ) arc szárazságra egy jó hidratáló kell, ami nem komedogén, nem tömíti el a pórusokat (pl. marilou bio arckrémek, balea ultra sensitive nappali arckrém). jó még az aha savas hámlasztó is. de fontos, hogy ha hámlasztózni szeretnél, ahhoz fényvédő krém is kell, így ez egy kicsit macerás, de nekem megéri. : )

2015. febr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos válaszok voltak, ment a zöld. :)
2015. febr. 22. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!